Medailové M ČR dorostu a juniorů v hale 2023

Jak jsme informovali již dříve, tak se o víkendu 25-26.2. v ostravské atletické hale konalo Mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek v atletice. Náš klub na tomto nejprestižnějším závodě dané kategorie reprezentovalo 13 svěřenců a jejich trenérů. S celkovým ziskem třech medailí můžeme být spokojeni... při troše štěstí by jich asi bylo více, ale co není teď může být příště :-)...

O nejlepší umístění a zisk stříbrné medaile se zasloužila ve skoku vysokém Lieblová Tereza. Terka skočila 1.70m a snažila se o další výšku 1.72 což by byl její osobáček. Tuto výšku již nepřekonala, ale i tak z toho byla 2. příčka a medaile z dorosteneckého M ČR!!! Terka ještě bojovala na 60m př, kde časem 8,81s skončila na celkovém 10. místě. A v kouli, kteoru také zvládla výborně skončila za výkon 13.33 na celkové bramboře - 4. místo!! Terce a trenérovi Aleš Duda moc gratulujeme!!!

O další medaili se postarala vícebojařka, překážkářka Petra Poštulková. Peťa ve velice vyrovnaném finále časem 8,50s což je její osobní rekord získala skvělou bronzovou medaili a 3. místo na M ČR dorostenek. Od vítězství jí dělilo pouze 0,04s!!! Peťa ještě nastoupila ve výšce a na 200m. Ve výšce výkonem 1,59 získala 13. místo v soutěži dorostenek. Na 200m již lehce nachlazená Peťa běžela kousek za osobáčkem a časem 25.97s získala celkové 11. místo. Peťi a trenérovi Standovi Sajdokovi moc gratulujeme!!!

Poslední třetí medaili jsme získali v naší tradičně velmi silné disciplíně, kterou jsou vždy štafety! Tentokrát to padlo na štafety dorostenek! Složili jsme dvě štafety ve složení štafety A - Káňová K., Poštulková P., Štefková N., Vavrečková E. a štafety B - Mazzolini P., Králová L., Šímová B., Mikulášková K. A štafetě A se nakonec podařilo zabojovat a získat v silné konkurenci 3. místo a vezou si domů bronzové medaile za výkon 1:41.93. Jak kvalitní výkon to je, svědčí i to, že oddílový rekord je v držení děvčat  Dokulilová-Toová-Fialová-Schneeberger, které oddílový rekord 1:41.86 zaběhly v roce 2020! Děvčatům - Kiki, Peťa, Nelča a Eliška moc gratulujeme a stejně tak trenérům štafet - Fiala, Válka.

A nyní přijde ono bramborové období :-), které může být smutným pro jednotlivé účinkující, ale třeba také motivací do další práce, aby to třeba příště vyšlo lépe :-).... o čtvrté místa, která jsou i tak fantastickým výsledkem v tak nabitých konkurencích se postaraly:

• Lieblová Tereza - koule (tr.Duda)
  • Válková Nina - 800m (prvoročka (tr.Fiala, tr.Válka))
  • Vavrečková Eliška - 400m (PB)(tr.Fiala, tr.Válka)

Děvčatům a trenérům moc a moc gratulujeme (Duda, Fiala, Válka).

A nyní další výborné pořadí našich atletů a atletek:

• 5. místo - Vantuchová Sabina - 800m - juniorky (tr. Ševčík)
  • 6. místo - Rufer Matěj - trojskok - junioři (tr.Duda)
  • 7. místo - Charvátek Jan - skok o tyči - dorostenci (tr.Kysela)
  • 8. místo - Káňová Kristýna - 200m - dorostenky (tr.Fiala, tr.Válka)
  • 8. místo - Martinkevič Matěj - 400m - dorostenci (tr.Fiala, tr.Válka)
  • 10. místo - Březná Gabriela - 400m - juniorky (tr.Fiala, tr.Válka)
  • 10. místo - Káňová Kristýna - 400m - dorostenky (tr.Fiala, tr.Válka)
  • 10. místo - Lieblová Tereza - 60m př - dorostenky (tr.Duda)
  • 10. místo - Petrová Nina - skok o tyči - juniorky (tr.Kysela)
  • 11. místo - Fialová Dominika - 60m př - juniorky (tr.Fiala, tr.Válka)
  • 11. místo - Mazzolini P., Králová L., Šímová B., Mikulášková K. - 4x200 B - dorostenky (tr.Fiala, tr.Válka)
  • 12. místo - Rufer Matěj - dálka - junioři (tr.Duda)
  • 13. místo - Poštulková Petra - výška - dorostenky (tr.Sajdok)