20 medailí z krajského přeboru žactva!

26.1.2020

Zoom galleryV neděli 12. 1. se konalo Mistrovství Moravskoslezského kraje mladšího a staršího žactva a my Vám ještě dlužíme článeček k tomuto mistrovství. Krajského mistrovství se účastnilo téměř 70 atletů mladšího a staršího žactva našeho klubu! Z mistrovství si odvážíme 20 umístění na pomyslných stupních vítězů napříč kategoriemi.

Za nejúspěšnější atlety a atletky našeho klubu na tomto krajském mistrovství je možné považovat Maxe Teslíka a Matyáše Zacha. Oba získali 2 tituly krajských mistrů a podíleli se také na vítězné MIX štafetě na 4x200m.

V mladším žactvu se blýskli svými výsledky také Matěj Košař, FIli Jarolím a Petra Poštulková, kteří získali po dvou medailích.

Také je ovšem třeba říci, že u většiny z 69 startujících atletů došlo k velkým zlepšením a výraznému nasazení ve svých disciplínách! Bohužel zde nemůžeme vypsat všech 69 atletů, protože bychom měli článek hoooodně dlouhý :-), ale tak se pokusíme vypsat, alespoň některé z atletů. Věříme, že to pochopíte a i tak si rádi pár řádků přečtete ;-). Kompletní výsledky jsou k dispozici v odkaze na konci tohoto článku. 

Starší žactvo

Teslík Maxim - Maximovi se podařilo si zaběhnout 2 nové osobáčky, které pro něj k dnešnímu dni znamenají 7 respektive 4 místo v ČR! Maxovi moc gratulujeme a držíme palce při víkendovém MMaS.
1. místo - 150m - 17.86
1. místo - 300m - 38.45

Zach Matyáš - Matyáš se ve starší kategorii uvedl výborným výkonem na překážkách, kde je 1 v republikových tabulkách. Také na hladké 60m se mudařilo a aktuálně je 7 v republice. Také Matyáš se bude účastnit MMaS, kde se bude snažit o medaile na obou tratích.
1. místo - 60m - 7.52
1. místo - 60m př - 8.47

Schneeberger Melanie - Melanie se rozhodla na tomto mistrovství pro absolvování pouze 300m distance a tam si vedla parádně, když se přiblížila ke svému osobáčku! Krajský titul s velkým přehledem získala. V průběžných tabulkách ČR je na 3.místě. Držíme palce při MMaS!
1. místo - 300m - 41.60

Válková Nina - Nina si na tomto krajském mistrovství pro některé možná překvapivě zvolila trať na 800m, kde v konkurenci krajských běžkyň zvládla svůj "boj" na jedničku a všechny půlkařky porazila s velkým přehledem. Stala se díky tomu krajskou mistryní a v tabulkách ČR je neustále v TOP10!
1. místo - 800m - 2:26.35

Holšánová Amálie - Amálie na tento den docela dlouho čekala. A proč? Dlouho si přála mít na začátku číslici pět :-). A to se jí na tomto mistrovství konečně podařilo a přiřadila se k dalším 5metrovým skokankam. Díky tomu získala titul krajské mistryně a jistě se těší na MMaS, které se bude konat o tomto víkendu.
1. místo - dálka - 5.00

Hrabovský Michal - Michal je u nás chvíli. Od nového roku přestoupil do našeho klubu, takže jeho příprava je v podstatě v začátku, ale jeho zájem o skok vysoký a aktuální snaha pravidelné účasti na trénincích jej vedou správným směrem. Ze skoku vysokého si odváží titul krajského mistra. Pokud vydrží, může mu to hodně pomoci. Teď je to jenom na něm. Účast na MMaS je dalším krokem v jeho stávajícím atletickém životě!
1. místo - výška - 1.60

Charvátek Jan - Honza se v posledním období začal věnovat "tyči". A když Vás něco baví tak Vám to dost často i jde :-). Honza se na tomto mistrovství dostal poprvé přes 3metry. Znamená to pro něj aktuálně 5.místo v republikových tabulkách. Honzovi gratulujeme k titulu krajského vícemistra.
2. místo - skok o tyči - 3.01

Bienieková Natálie - Natálie se ve velmi vypjatém závodě na 1 500m držela velice dobře a v závěru závodu se jí podařilo udržet výborné třetí místo. Natce gratulujeme.
3. místo - 1 500m - 5:27.49

4x200 MIX - Mixové štafety byly na tomto mistrovství novým prvkem v soutěži. Jak se k ním postavit? Osobně si myslím, že ideálním řešením je nechat původní varianty štafet, kde závodí děvčata proti děvčatů a chlapci proti chlapcům. Navíc k ním přidat tyto mix štafety je super, ale vyměnit dvě "týmové" štafety za jednu...? Nemyslím si, že to je správně, ale vše ukáže čas. Přestože došlo k těmto změnám, naši atleti na to nedbají a i tak jako v posledních xx letech patří ve štafetách k našim medailovým nadějím. A jak to tedy dopadlo u štafet staršího žactva? Z prvních čtyř štafet jsou 3 štafety z našeho klubu... takže asi tak :-)! Štafetám gratulujeme ;-).
1. místo - 4x200 MIX - Zach, Teslík, VálkováN, Schneeberger - 1:42.41
3. místo - 4x200 MIX - Martinkevič, Boďa, Holšánová, Hlaváčová - 1:50.45
4. místo - 4x200 MIX - Charvátek, Hrabovský, Březná, VálkováE - 1:50.52

Zoom gallery

MLADŠÍ ŽACTVO

xxx

 

Kompletní výsledky zde -https://online.atletika.cz/vysledky/41391/

Fotogalerie zde - https://www.facebook.com/pg/atletikaporuba/photos/?tab=album&album_id=10156962647563364

st. žactvo - Fiala Martin, Válka Ivan
ml. žactvo - Toová Kateřina

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > 20 medailí z krajského přeboru žactva!

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video