Děvčata vítězně, chlapci třetí!

26.9.2017

Zoom gallery V pondělí 25.9. se na městském stadionu v Ostravě konalo Mistrovství Moravskoslezského kraje družstev mladšího žactva. Děvčata zvítězila s velkou převahou a chlapci skončili na výborném třetím místě.

Do tohoto finále postoupilo pouze šest nejlepších týmů chlapců a děvčat ze základních kol, kde bylo po 12 respektive 15 týmech!

Chlapci dorazili v téměř "nejsilnějším" možném složení s maximální účasti, což bylo nejdůležitější podmínkou pro to, aby mohli být úspěšní. Tušilo se, že první dvě místa jak napovídala základní čtyřkolová část družstev si mezi sebou rozdělí chlapci z Opavy (1.místo) a Vítkovic (2.místo). O třetí místo se, ale předpokládal velký boj právě mezi našimi borci z Poruby a chlapci z Třince, Valašského Meziříčí a Havířova. Některé chlapce, ale i děvčata trápily menší zdravotní problémy, přesto dorazili a se svými kamarády bojovali! Nebudeme vyhodnocovat, kdo byl či nebyl nejlepší, protože o to třetí místo se zasloužili opravdu všichni jako jeden muž! Chlapci tímto třetím místem získali také možnost se účastnit Moravského finále, kde nastoupí proti celkům z Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje! Chlapi všem moc gratulujeme!!!

Pořadí týmu chlapců v krajském finále:

pořadítýmpočet bodů
1.TJ Sokol Opava200,5
2.SSK Vítkovice159,5
3. Atletika Poruba z.s. 97
4.TJ TŽ Třinec76
5.TJ Valašské Meziříčí69
6.TJ Start Havířov55

Naopak děvčata, která oproti chlapcům svou konkurenci ve všech základních kolech řádně "drtila", měla svou pozici pro finálové kolo naprosto opačnou. Museli prokázat, že jsou velkými favority tohoto finále a že si jdou pro vítězství! A jak víme, ne vždy je ten další krok tak jednoduchý, když musíte něco obhájit... Přesto všechno se děvčata semkla a vzájemně se velice pěkně podporovala (to platí i o chlapcích :-) ). Výborné výsledky celého týmu děvčat znamenalo vítězství s obrovským náskokem 83bodů před Vítkovicemi a 87bodů před Kopřivnicí. Děvčata odváděla po celou dobu skvělou práci a nezbývá nám před nimi nic jiného než smeknout a posíláme také obrovskou gratulaci!!!

Pořadí týmu děvčat v krajském finále:

pořadítýmpočet bodů
1. Atletika Poruba z.s. 215,5
2.SSK Vítkovice132,5
3.AKEZ Kopřivnice128,5
4.TJ Sokol Opava79
5.TJ TŽ Třinec67
6.TJ Slezan Frýdek-Místek47,5

Nyní se oba týmy připravují na své účinkování ve finále Moravy a Slezska družstev! Držte nám palce a snad to alespoň jednomu z našich týmů zacinká :-). Pokud nás budete chtít podpořit, můžete dorazit 8.10. na městský stadion do Ostravy-Vítkovic, kde se finále pořádá.

 

A nyní k naší oblíbené soutěži o speciální dort pro nejlepšího bodovače. Některá místa se nám posouvají, takže je boj ještě otevřený... i když u chlapců je již o vítězi rozhodnuto :-)....

Zoom gallery

 

Kompletní výsledky finále jsou k dispozici zde - http://online.atletika.cz/vysledky/31734/

 

 

 

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Děvčata vítězně, chlapci třetí!

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video