Dorostenky druhé na Moravě a jedou na M ČR

29.9.2020

Zoom gallery  V sobotu 26.9. se konalo v Břeclavi třetí kolo soutěže družstev mládeže - dorostenci, dorostenky, junioři a juniorky. Náš klub zde zastupovali dorostenci a dorostenky našeho klubu. Jak jistě víte, tak se jedná o 3kolovou soutěž Mistrovství Moravy a Slezska. Na rozdíl od žactva, kde jde při MMaS pouze o jeden závod v jeden den. Pro úspěch je tedy být na daném kole vždy v co možná nejsilnější sestavě a maximálním počtu. A to se letos našim dorostenkám téměř maximálně dařilo! U chlapců to bylo slabší, ale o tom později :-). A nyní již pojďme k samotným závodům :-)....

DOROSTENKY

Počasí v Břeclavi nebylo úplně atletické, ale podmínky měli všichni stejné. Ze začátku se zdálo, že bude připomínat počasí z 1.kola ve Vyškově, ale naštěstí jen zimou. Déšť ustál po pár prvních disciplínách, takže jsme bojovali jen s chladem a občas větrem :-). Na Mistrovství ČR postupují z Moravy jen 3 nejlepší týmy a děvčata po vynikajících výsledcích v prvním (2.místo) a druhém (3.místo) kole již měly své místo na M ČR "předrezervované"..., jen bylo potřeba vše potvrdit v posledním kole v Břeclavi. A to se děvčatům náramně povedlo, když bojovaly dokonce s týmem Uherského Hradiště o první místo v tomto kole až do konce závodu!!! Další v pořadí Vítkovice již byly od začátku kus za námi a do boje o první dvě místa tentokrát neměly šanci zasáhnout. Je třeba říci, že děvčatům ve složení (všechny, které byly alespoň v jednom kole) Dokulilová, Fialová, Fistrová, Homolková, Jeličová, Kaspřiková, Krchová, Kulichová, Matějková, Petrová, Pindorová, Sikorová, Toová, Vajdová, Vantuchová, Zdražilová se podařil z pohledu historie našeho klubu docela zajímavý počin... od té doby co jsou vedeny online statistiky (rok 2003) se ještě ani jednou nepodařilo postoupit žádnému družstvu dorostenek z našeho klubu na Mistrovství České republiky!!! Je to tedy poprvé za posledních 17let, kdy se toto podařilo! A teď naše děvčata čeká Mistrovství České republiky v Jablonci 3.10., kde nebudou patřit k favoritkám, ale nikomu jistě nenechají ani jeden bod zadarmo :-)! V tomto posledním kole se výraznou měrou na bodovém zisku podílely děvčata
- Homolková Valentýna 23b (dálka, výška, trojskok)
- Toová Klára 22,75b (100m př, výška, 4x100)
- Fialová Dominika 17,75b (100m, 200m, 4x100)
a samozřejmě všechny další porubské děvčata :-)!!!

Velké poděkování patří také děvčatům z Třince - Kulichové Klaudii, Pindorové Zině, Sikorové Terce za pomoc našemu družstvu a jejich hostování. Prokázaly skvělého týmového ducha a snad jsme jím předali trošku toho "porubského" srdíčka!!! Toto vše platí také pro Sabču Jeličovou z Kopřivnice, která nám také velmi pomohla!! Všechny děvčata přislíbily pomoc také v samotném republikovém finále v Jablonci. Děkujeme za skvělou spolupráci také jejich trenérům a trenérkám!!

A jaké máme hodnocení týmu v posledním kole a v součtu po třech kolech? Děvčata ZÍSKALA FANTASTICKÉ 2. MÍSTO mezi dorostenkami z celé Moravy a postupují mezi nejlepších osm týmů České republiky!!! WOW, WE LIVE OUR DREAMS!!!

Zoom gallery

 

Co vy na to? Pecka, že :-)? A to tu máme ještě "litý" boj o celkovou vítězku speciálního dortu pro nejlepší bodovačku družstva, kde je před posledním kolem v mírném náskoku Klára Toová, ale ještě není všem dnům konec.... M ČR a zisk bodu v tomto finále bude pro tuto tabulku zásadní...! Body získáne na M ČR budeme násobit 2x... vše je otevřené :-D.

Zoom gallery

DRŽTE PALCE NA MČR!!!


DOROSTENCI

U našich dorostenců byla situace naprosto odlišná od dorostenek. Od začátku jsme bohužel díky celkovému počtu našich dorostenců věděli, že proti týmům s až 24 atlety nemají šanci. A tak v jejich případě šlo primárně o to se soustředit na své dsiciplíny, případně si zkusit nějaké další :-)... A to se povětšinou dařilo. V celkovém pořadí chlapcům patří sice až 14. místo, ale kdyby se sešli na jednotlivých kolech všichni podobně jak se to dařilo děvčatům, tak umístění mohlo být někde kolem 7 až 10 místa... účast na každém kole družstev je prostě důležitá! Pro všechny v dané věkové kategorii, nezávisle na osobních ambicích..., ale to si bohužel musí každý uvědomit sám, případně jeho/její trenér... V posledním kole jak je vidět dorazili téměř všichni a najednou z toho bylo sedmé místo... Kompletní tabulka družstev chlapců zde:
Zoom gallery

A jak to dopadlo v boji o nejlepšího bodovače? Tím, že se hoši nedostali na M ČR, tak pro ně již soutěž skončila a zaslouženě si pro dort přijde Hrbáč Tomáš!!! Tome gratulujeme :-).

Zoom gallery

 

Fotogalerie zde -https://www.facebook.com/media/set/?vanity=atletikaporuba&set=a.10157673156703364

Kompletní výsledky zde - https://online.atletika.cz/vysledky/45531

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Dorostenky druhé na Moravě a jedou na M ČR

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video