Dorostenky druhé v 1.kole družstev MMaS!

12.7.2020

Zoom gallery V letošním roce jsme se jako klub rozhodli pro vstup do soutěže družstev mládeže. Družstvy mládeže se myslí družstva dorostenecká a juniorská. Nás budou letos zajímat hlavně družstva dorostenecká ;-)!
V sobotu 11.7. se konalo první kolo ve Vyškově. Toto první kolo mělo, ale svou historii, než jsme se dostali do Vyškova. Zároveň počasí bylo "vyjímečné". Přes to všechno je možno říci, že se našim atletkám opravdu podařilo předvést maximum možného!!!

 

 

Tak začněme od začátku... 1.kolo družstev se mělo konat v Ostravě, ale přeložilo se kvůli fotbalovému zápasu na městském stadionu ve Vítkovicích do Třince. Tam se díky problémům s COVID-19 v dolech na karvinsku a nařízení vlády nesmí v současnosti konat akce pro více než 100 účatníků. A tak se hledalo místo, kde jinde akci v daný termín uspořádat. Nakonec to vyšlo a všechny kluby se sešly ve Vyškově. Nutno pro méně znalé ještě podotknout, že dorostenecké a juniorské družstva nejsou na krajské úrovni (jako kategorie žactva), ale rovnou jako 3 kolové Mistrovství Moravy a Slezska! Další, a to méně příjemnou záležitostí tohoto kola (za, kterou nikdo ovšem nemůže) je počasí :-(, které měli ovšem všichni úplně stejné! Bylo jen na atletech a atletkách jak se s touto okolností poperou! A co, že to bylo s počasím :-)? V pátek 32°C a nádherné počasí, v sobotu +- 12°C a celodenní silný a nepříjemný déšť. V tu chvíli jsme si vzpomněli na M ČR družstev žactva z minulého roku, kde bylo podobné počasí, i když déšť a zima byly ještě větší (stali jsme se vícemistry ČR). A možná i tyto zkušenosti naše družstva posunují tam, kde se ostatní ze závodu odhlašují, nedobíhají, mají neplatné pokusy atd... to je to co dělá atletky z Poruby tak úspěšnými - jejich tzv. morálně volní vlastnosti, které je posouvají na hranice možností s ohledem na danou situaci.

Letos jsme přihlásili jak družstvo dorostenců, tak družstvo dorostenek. Začneme chlapci, u kterých to bude v tomto kole hodně "jednoduché". Vzhledem k prázdninám, se z šesti přihlášených k závodu dostavil pouze jeden Liška Alexandr. Ostatní byli na dovolených či táborech. Alex v hodu oštěpem zaostal za svým osobáčkem o půl metru - 34,98m. S ohledem na podmínky to nebyl vůbec špatný výkon. Alexovi patří poděkování za reprezentaci klubu a účast na závodech!

DĚVČATA
V případě děvčat jsme letos přistoupili ke spolupráci s našimi dovolím si říci spřátelenými kluby a to AK EZ Kopřivnice a TJ TŽ Třinec! Z Třince nám letos na naše přání přišly do družstva pomoci v rámci hostování Kulichová Klaudie, Pindorová Zina a Sikorová Tereza. Z Kopřivnice zase Jeličová Sabina. V soutěži této kategorie, pokud vůbec uvažujete o postupu dále, nemáte ani jinou možnost, než mít pomoc od jiných klubů a to buď přestupy a nebo hostováním. A my jsme moc rádi za tak báječnou spolupráci s výše zmíněnými kluby a jejich atletkami, které za náš klub věříme nastupují rády a jsou velkou pomocí!
Když se podíváme na první 4 kluby letošního prvního kola tak hostování nebo přestupy za poslední rok (nejsou odchovanci klubu) ze všech bodujících atletek měli:

  • Uherské Hradiště (7)
  • Atletika Poruba (4)
  • Vítkovice (4)
  • Olymp Brno (6)

A jak se dařilo našim děvčatům? Děvčata dle původních předpokladů měla bojovat spíše o 4.místo, ale jak jsme psali výše... s danou situací se popraly naprosto excelentně! Od začátku bojovala na pomyslných medailových stupních vítězů. Po pár prvních disciplínách se děvčata ujala dokonce vedení, které držely až do posledních disciplín. Nakonec v jedné z posledních disciplín byly děvčata pomyslně přeskočeny/předstiženy v trojskoku děvčaty z Uherského Hradiště... To nás, ale vůbec nemrzí! To co na těchto závodech děvčata předváděla, ať už Porubská, Třinecká či Kopřivnické bylo srdíčko, díky kterému jsou děvčata na vynikajícím 2. místě po prvním ze tří kol! Pokud by se dařilo stejným, či podobným způsobem, tak to vypadá tak, že se naše děvčata mohou dostat jako pouze jedno ze tří družstev na republikový šampionát dorostenek!!! V to jsme před začátkem soutěže pouze doufali :-)! A ještě si dovolím jednu statistickou informaci a to o ročnících jednotlivých 4 nej klubů prvního kola..., kde jsme jednoznačně měli nejvíce těch mladších ročníků 2004 vs ročníky 2003. Co to znamená? Pokud děvčata vydrží, můžou být příští rok ještě o to silnější!!!
Dle ročníků:

  • Uherské Hradiště (2003 - 38%, 2004 - 62%)
  • Atletika Poruba (2003 - 7%, 2004 - 93%)
  • Vítkovice (2003 - 46%, 2004 - 54%)
  • Olymp Brno (2003 - 33%, 2004 - 67%)

Všechny děvčata zaslouží maximální uznání, za to co předváděly a je potřeba říci, že každé děvče, které závodilo, získalo v individuální disciplíně nějaké body!!! Přesto mezi nejlepší bodovačky patří Toová Klára s 23body, Fialová Dominika s 18body a Pindorová Zina s Fistrovou Adélou za 13,75bodů.

A jak to vypadá po prvním kole MMaS dorostenců a dorostenek?

CHLAPCI
Vzhledem k účasti, teda spíše neúčasti našich dorostenců na tomto kole jsou i tyto tabulky "prázdné"..., přesto zde uvádíme aktuální pořadí (může být ještě upraveno řídicím soutěže)
Zoom gallery   Zoom gallery

DĚVČATA
U děvčat je to po prvním kole v boji o speciální dort již mnohem zajímavější. Stejně tak v boji o medaile pro družstva MMaS a postup na Mistrovství ČR (může být ještě upraveno řídicím soutěže)!
Zoom gallery

Zoom gallery

 

JUNIORKY
Juniorky v letošním roce jako družstva nemáme, ale i tak máme v klubu juniorky a juniory. Ti letos pomáhají atletickému klubu v Olomouci. A pomoc to není jen tak ledajaká. V sobotu se ve Vyškově představila Krupicová Lucie v dálce a trojskoku, kde svým 4 a 5 místem přispěla týmu Olomouce 13 body k umístění družstva Olomouce na krásném 3. místě v prvním kole družstev juniorek!!!

Na závěr, kromě samotným atletům a atletkám za vynikající reprezentaci klubu, chceme poděkovat také trenérům, kteří s naším klubem úzce spolupracují a také i díky nim, se našim mladým atletům a atletkám tak daří :-)...

Kompletní výsledky zde -https://online.atletika.cz/vysledky/45062/

Fotogalerie zde - https://www.facebook.com/pg/atletikaporuba/photos/?tab=album&album_id=10157493095053364

Děkujeme všem
Fiala Martin
Atletika PORUBA

 

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Dorostenky druhé v 1.kole družstev MMaS!

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video