Družstva mladšího žactva postupují do moravského finále!

16.9.2016

Zoom gallery  Ve čtvrtek 15.9. se na Městském stadionu v Ostravě - Vítkovicích odehrávaly "tuhé" boje o poslední body v rámci krajských přeborů družstev mladšího žactva chlapců a děvčat!

U chlapců byla před posledním kolem situace poměrně přehledná, protože první Opava měla 29 bodů, naši chlapci z Poruby 27 bodů a třetí Frýdek-Místek bodů 22. To znamenalo, že chlapci, kteří se v každém kole umístili na stupních vítězů (1. místo, 3. místo, 2. místo) by v tomto kole mohli mít i "výpadek" v podobě umístění mimo medailové pozice na čtvrtém či pátém místě a jejich postup by byl i tak po včerejším závodu potvrzen! Chlapci i tak nenechali nic náhodě a po bojovném výkonu v posledním kole obsadili skvělé 2. místo, což pro ně znamená v celkovém pořadí krajských přeborů družstev mladšího žactva výborné 2. místo!! GRATULUJEME!!!

U děvčat byla situace nejvyrovnanější za několik posledních let... pokud ne vůbec poprvé v historii soutěže :-). Týmy Opavy, Vítkovic a našich děvčat z Poruby měli shodně 33 bodů po třech kolech krajského přeboru družstev! To znamenalo jediné - kdo v posledním kole ve Vítkovicích závod lépe zvládne a skončí na 1 nebo 2 místě, má zajištěný postup na Mistrovství Moravy a Slezka družstev ve Znojmě!!
Děvčata na závody dorazily téměř v maximálním možném počtu (až na pár výjimek...) což byl první předpoklad úspěchu v tomto kole. Mezi prvními třemi týmy totiž v předchozích kolech rozhodovaly absolutní detaily o tom kdo skončil vždy na 1,2 či 3 místě.... a tak jsme nechtěli nic nechat náhodě a děvčata se fantasticky "zmobilizovaly"! A výsledkem celé dívčí mobilizace bylo fantastické 1. místo ve 4. kole krajských přeborů družstev! To znamená také prvenství v celkovém pořadí kraje v této dlouhodobé soutěži!!! SUPER DĚVČATA!

V tomto článku nebudeme vyzdvihovat výkony jednotlivců a říkat, kdo byl na prvním, druhém či jiném místě.... protože se nakonec ukázalo, že týmy ATLETIKA PORUBA jsou skutečnými týmy a jejich soudržnost a vzájemná podpora, fandění v rámci závodů pomáhá i těm nejlepším k vynikajícím výkonům!

Všichni členové týmů chlapců i děvčat si zaslouží obrovské díky od svých trenérů za výkony co v této soutěži předváděli! A není všem dnům konec, protože 2.10. jedeme do Znojma na Moravské finále proti dalším družstvům, kde se budeme snažit přivést do Ostravy další vynikající umístění!!

 

A také díky tomu, že jedeme na finále do Znojma ještě nekončí ani naše soutěž o DORT a nejlepší bodovače týmu chlapců a děvčat. Takže ještě můžete bojovat :-)!

Aktuální stav po 4. kole je k dispozici zde:
Zoom gallery

 

Celkové výsledky jsou k dispozici zde - http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=27342&stats=2

Fotky ze závodů na našem FB zde - https://www.facebook.com/atletikaporuba/photos/?tab=album&album_id=10153940712138364

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Družstva mladšího žactva postupují do moravského finále!

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video