Družstva mladšího žactva úspěšná v krajské soutěži

11.5.2018

Zoom gallery  V minulých dnech a pár týdnech se uskutečnily první dvě kola soutěže družstev mladšího žactva. Soutěže se jako každým rokem účastní jak družstvo chlapců, tak družstvo děvčat. I letos se bude bojovat o nejlepšího bodovače a tím i o skvělý DORT pro celkové vítěze bodovací soutěže.

V prvním kole, které se konalo 26.5. současně v městech Opava, Ostrava, Frýdek Místek a Třinec jsme bojovali na dvou "frontách" v Ostravě (ti co nejeli na soustředění do Wisly) a v Třinci (ti co byli ny soustředění ve Wisle). Přestože to bylo pro náš klub organizačně složitější, tak se vše podařilo zdárně zvládnout a odzávodit první kolo družstev. Letošní první kolo bylo zajímavé zejména tím, že oproti zvyklostem z let předchozích se jednalo o pětiboj. Čili všechny děti mladšího žactva (ročníky 2005-2006) musely absolvovat disciplíny - 60m př, dálka, 60m, míček, 800m. Důležité je všechny disciplíny zvládnout, aby se mohl celý pětiboj započítat! Nutno podotknout, že někteří by si zasloužili i medaili :-)... za dokončení pětiboje i přes různé bolístky na svém těle..., víceboj není jednoduchý :-)!

S ohledem na množství výsledků a informací z tohoto víceboje zde nebudeme vyzdvihovat jednotlivé výkony, osobní rekordy apod..., ale zmíníme, že chlapcům se podařilo umístit na velice pěkném 5. místě a děvčatům dokonce na medailovém 3. místě! Všem k úspěšnému dokončení prvního kola družstev a pětiboje moc gratulujeme!

10.5. se v Opavě konalo již druhé kolo družstev mladšího žactva a přestože, velká část družstva dopoledne absolvovala školní závody "Poháru rozhlasu", kde se mimochodem všechny družstva umístila na medailích!, byli vidět i přes velkou únavu všichni i na odpoledních závodech družstev! Opravdu všichni si zaslouží velkou pochvalu za přístup, protože závodit od 9hodin ráno do 8 hod večer... v rámci jednoho dne není vůbec jednoduché a to ani pro dospělé atlety!! A jak jsme dopadli jako týmy Atletika PORUBA :-)?

Chlapci, přestože byli v menším počtu než se předpokládalo (někteří na soustředění, někteří nemocní) tak se podařilo vylepšit pořadí z prvního kola a získat cenné 4. místo, jen 8 bodíků od místa třetího! Jakmile budeme v plném počtu tak by to mohlo být ještě lepší :-)... chlapcům gratulujeme k předvedeným výkonům a obětavostí s kterou do toho šli!

Děvčata po 3.místě z prvního kola, také chtěla postoupit v žebříčku o něco výše, a lehce pokukovaly i o jeden stupínek nahoru... i vzhledem k tomu, že byly téměř v plném složení. Nakonec se děvčata ve druhém kole i k mírnému překvapení trenérů dostala na první místo! V tomto kole zvítězily s těsným 2bodovým náskokem před Opavou :-). Obří gratulace putuje tedy i k děvčatům.

A jak vypadá pořadí družstev chlapců a dívek po prvních dvou kolech:

Zoom gallery

 

A jak to vypadá po dvou kolech mezi bodovači o DORT:
Zoom gallery

 

Celkové výsledky 1. kola:
- Pětiboj Ostrava - http://online.atletika.cz/vysledky/35291

- Pětiboj Třinec - http://online.atletika.cz/vysledky/35012

 

Celkové výsledky 2. kola:
- Opava - http://online.atletika.cz/vysledky/34863/


Fotogalerie z prvního kola:
- Třinec - https://www.facebook.com/pg/atletikaporuba/photos/?tab=album&album_id=10155566305448364

- Vítkovice - https://www.facebook.com/pg/atletikaporuba/photos/?tab=album&album_id=10155566020248364

 

Fotogalerie z druhého kola:
- Opava - https://www.facebook.com/pg/atletikaporuba/photos/?tab=album&album_id=10155595514398364

 

 

 

 

 

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Družstva mladšího žactva úspěšná v krajské soutěži

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video