Famózní víkend porubských oštěpařů !

11.5.2015

Nikol Tabačková na sobotním mítinku IAAF v Brně zlepšila dorostenecký český rekord v hodu oštěpem na výborných 57,88m a posunuje se do špičky světových tabulek a Tadeáš Buzek se na nedělním moravském mistrovství družstev v Břeclavi zlepšil už na 66,34m a splnil limit pro účast na evropském festivalu mládeže EYOF v Gruzii !! GRATULUJEME.

Tento víkend jsme se opět předsvědčili o tom, že v Porubě jsou výstavními disciplínami zejména oštěp a překážky. Po výborných výkonech našich mladých překážkářů začali "řádit" porubští oštěpaři.

Zoom gallery

Nikola už 2 roky patří do světové oštěpařské špičky své kategorie a letos by ráda završila své účinkování v dorostenecké kategorii úspěchem na mistrovsvtí světa v Kolumbii - forma jde na horu, tak budeme držet palce ať to v červenci v Kolumbii vyjde !

Zoom gallery

Tadeáš s oštěpem začal teprve v loňském roce a jeho výkonnost jde raketově nahoru. Letos už si zajistil účast na evropském festivalu mládeže v Tbilisi, v Břeclavi porazil celou českou špičku a úplně nereálně nevypadá ani měkčí limit pro účast na MS dorostenců v Kolumbii (69,30m). Zjevně mu spolupráce s Nikol Tabačkovou ve skupině svědčí :-)

Zoom gallery

Mezi mladými porubáky - oštěpaři se slibně představila v Olomouci zejména Eliška Kotkolíková roč.2002, která ve svém prvním závodě v hodu oštěpem předvedla slušných 32,94m což ji hned zařadilo do první dvacítky žákyň ČR i přesto, že je věkem ještě mladší žákyně. 

Zoom gallery

Opomenout nesmíme ani porubského matadora víceboje Adama Fialu, který posunul svůj oštěpařský osobák 800g oštěpem posunul už na 55,74m což jsou ve víceboji slušné body. Že by také působilo kouzlo porubské oštěpařské skupiny :-)

Snad budou v Porubě přibývat i další pracovití talenti této krásné ale velmi náročné atletické disciplíny........

-SŠ-

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Famózní víkend porubských oštěpařů !

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video