Medailové M ČR dorostu a juniorů úspěšně za námi

10.3.2021

Zoom galleryO víkendu 6-7.3. se konalo v ostravské atletické hale Mistrovství České republiky v atletice dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Z tohoto mistrovství si letos odvážíme pouze jednu medaili, ale i toto s ohledem na okolnosti je velice dobrý výsledek.

Tím nejúspěšnějším se stal junior Zajíček Adam, který v chůzi na 5 000m získal stříbrnou medaili za výkon 21:50.28 což je zároveň jeho nový osobní rekord! A jak si vedli další naši atleti a atletky?

Jak jistě všichni víte, situace nebyla letos ke sportování a přípravě na takové závody vůbec přívětivá... a tak některé i medailové naděje letošní ročník M ČR vynechali s tím, že nejsou připraveni tak jak by si představovali. Je to pochopitelné, protože účastnit se M ČR v technických disciplínách, sprintech hladkých či překážkových je poměrně problém, když se připravujete pouze v lese na betonu a nezpevněných stezkách. Hodně se na internetu napsalo o rovných/nerovných podmínkách apod... my to bereme tak, že prostě situace byla taková jaká byla... a nic s tím neuděláme. Náš klub dodržoval veškeré opatření, tak jak byla vydána vládou, ale je jasné, že ne všichni se takto zodpovědně chovali a "vesele" trénovali v halách, tunelech či tělocvičnách - a nejednalo se o profesionální sportovce... V tu chvíli se srovnává opravdu nesrovnatelné, ale to by bylo na jiný článek :-)... vraťme se raději k našim "hrdinům a hrdinkám", kteří i přes to všechno trénovali a nakonec i do závodu nastoupili!

Na Mistrovství ČR se nakonec nominovalo poměrně velké množství porubských atletů a atletek. Celkem se jednalo o 14 svěřenců!!!

Březná Gabriela60m, 400m
Fialová Dominika200m
Holšánová Amálie60m
Homolková Valentýnatrojskok
Hrbáč Tomáš400m
Krchová Alžběta60m
Petrová Ninatrojskok
Rufer Matějtrojskok
Toová Kláravýška
Uvírová Vivienchůze 3000m
Válková Nina800m
Vantuchová Sabina400m
Vlčková Terezavýška
Zajíček Adamchůze 5000m

Je potřeba říci, že všichni zaslouží velký obdiv!! Na M ČR se bralo za výkony z minulého roku, což není standardní, protože normálně se berou výsledky z aktuální halové sezony. Ta nebyla, takže nominace na republiku byla dost nestandardní, ale jinak to asi moc udělat nešlo :-(. Přesto věechno 14 porubáků na M ČR je hodně příjemným číslem ve statistikách :-D! A v TOP10 máme 12 umístění!!! A kdo a jak dopadl?

JUNIOŘI, JUNIORKY
2. místo Zajíček Adam chůze 5 000m
4. místoUvírová Vivienchůze 3 000m
5. místoVlčková Tereza výška
6. místoKrchová Alžběta60m
9. místoHrbáč Tomáš400m

 

DOROSTENCI, DOROSTENKY
6. místoBřezná Gabriela400m
6. místoHomolková Valentýnatrojskok
8. místoFialová Dominika200m
8. místoPetrová Ninatrojskok
9. místoToová Kláravýška
10. místoBřezná Gabriela60m
10. místoVálková Nina800m
10. místoRufer Matějtrojskok
13. místoHolšánová Amálie60m
13. místoVantuchová Sabina400m

 

Jak je vidět, tak i příprava, která byla letos v podstatě pouze v lesích, v teplotách hluboko pod 0°C nás neodradila a výsledky přinesla :-)! 

Všem moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů pro letní sezonu, kde se nám rozdíly srovnávají!

Také patří díky, ne jen těm co se na toto M ČR nominovali a závodili, ale také všem ostatním svěřencům a svěřenkyním, kteří u "královny" sportu zůstali i přes podmínky, které ještě v podstatě nikdo nezažil...

Těšíme se na Vás a na přípravu letní sezony!

Fotogalerie zde -https://www.facebook.com/media/set/?vanity=atletikaporuba&set=a.10158026376858364

Výsledky zde - https://online.atletika.cz/vysledky/46819

 

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Medailové M ČR dorostu a juniorů úspěšně za námi

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video