Meziměstské utkání mladšího žactva v Praze

12.3.2018

Zoom galleryV neděli 11.3. se v pražské atletické hale Otakara Jandery konalo Meziměstské utkání mladšího žactva. Tradičně se těchto závodů účastní týmy Prahy - Brna - Ostravy - Bratislavy.

V letošním roce se atletům složených z týmů Atletika PORUBA a SSK Vítkovice podařilo umístit na velice pěkném 3. místě, kousek za 2. místem Brna (možná spíše Jihomoravského kraje jak se dozvíte níže). Akci jasně ovládli atleti a atletky z Prahy. Všem porubským atletům, kterých bylo letos na akci 13 moc gratulujeme za předvedené výkony a skvělou reprezentaci našeho klubu!

Je škoda, že si Brno název této akce, který zní "Meziměstské" vysvětlilo jinak a namísto, aby na tuto akci poslalo opravdu atlety, kteří závodí pouze za Brno, poslali zde výběr celého kraje! Samotné úrovni závodu to samozřejmě pomohlo, protože přijeli kvalitnější atleti a atletky ne z Brna, ale Jihomoravského kraje..., ale je to fér vůči ostatním městům... Do budoucna by bylo fajn se buď z pohledu pořadatele této akce zamyslet nad jednou z věcí a to buď

  1. Ponechat v názvu "Meziměstské utkání", ale zakázat start všech atletů mimo startovky daného města
  2. Změnit název na "Krajské utkání" a pak by tam byly výběry krajů Prahy, Jihomoravského, Moravskoslezského, Bratislavského, ...

Nyní si probereme naše atlety (v disciplínkách, které měli na tomto meziutkání) jednotlivě a poté se podíváme jak dopadli celkově, jak dívky tak chlapci.

Teslík Maxim - je v klubu krátce, ale i tak již patří mezi nejlepší atlety v ČR v dané kategorii na 150m (7. místo v ČR), 300m (1. místo v ČR) a na tomto utkání si vylepšil oba osobáčky 150m na 20.33s, 300m na 42.83s! Jen trošičku častější tréninky by mu jistě prospěly a pomohly... Celkový počet bodů pro tým byl 14b.

Válková Nina - mezi děvčaty své věkové kategorie patří ne jen v rámci klubu a kraje, ale i Moravy a ČR k těm nejlepším o čemž svědčí umístění v žebříčku ČR - 60m (6.místo), 150m (2.místo), 300m (3.místo). V práci na tréninku patří mezi ty porubské žákyně, ze kterých si mohou brát příklad jak mladší atleti a atletky, tak i dost těch starších ;-). Na tomto utkání si vylepšila jak osobáčky na 150m (19.87) tak na 300m (42.17). Celkový počet bodů pro tým byl 13b.

Vlach Tadeáš - v posledních měsících se nám z něj asi klube výškař :-) výborné úrovně a ani jeho vrhačská úroveň není špatná! V tabulkách ČR je nyní ve výšce na 4. místě své kategorie. V tréninku, kdyby se podařilo trošku přidat, tak by asi bylo u "Koudyho" vidět posun ještě větší, ale na to si musí přijít každý sám :-). Na tomto utkání si vylepšil osobáčky v kouli (9.03m) a také ve výšce (1.51m). Celkový počet bodů pro tým byl 12b.

Poštulková Michaela - Míša se v posledních týdnech potýkala s menší tréninkovou účasti způsobenou zdravotními problémy, přesto na závodech nezklamala. Osobáčky nebyly, ale i tak patří mezi nejrychlejší děvčata ČR, kde na 60m (3.místo v ČR), 150m (5.místo). Až bude Míša úplně ok a tréninky budou s pravidelnou účasti, věříme, že to bude vše k její plné spokojenosti. Celkový počet bodů pro tým byl 10b.

Schneeberger Melanie - patří mezi ty atlety, kteří nevynechají trénink ať se děje co se děje..., V ČR jí sice v jedné z jejich oblíbených disciplín a to ve skoku vysokém patří 18. místo, ale pouhé 2cm od první 10sítky, a že včera moc nechybělo ;-). Včera si skočila nový osobáček 1.45m. Celkový počet bodů pro tým byl 10b.

Holšánová Amálie - Amču trošičku omezují v plném tréninkovém nasazení občasné menší zdravotní komplikace. Ovšem ne natolik, aby si včera nevytvořila nový osobáček ve skoku dalekém. Včerejší nový osobáček má hodnotu 4.58m (pouze 9cm od TOP10 ČR). Možná popřemýšlej ještě i o té výšce... Amčo ;-). Celkový počet bodů pro tým byl 7b.

Zach Matyáš - prvním rokem v mladším žactvu a překážky trénuje teprve 3 měsíce a už teď sklízí úspěchy. V tabulkách ČR je na 15.místě. I přesto doporučuji věnovat se víc technice a na tréninku méně diskutovat :-). Celkový počet bodů pro tým byl 7b.

Válková Ema - se mimo jiné disciplínky začala ke konci roku trošku pravidelněji věnovat překážkám a za pár měsíců z toho bylo velice pěkné zlepšení o 2,26s. Občas na tréninku méně povídání s "Dendou" :-D. Na tomto utkání z toho bylo 3.místo (11.10s). Celkový počet bodů pro tým byl 6b.

Březná Gabriela - na utkání vyjížděla s velkými plány na nový osobáček. Bohužel to na závodech podle jejích představ nedopadlo, ale první 2 a půl kola se plánu udržela přesně jak si přála... potom to již bylo těžší, ale Gábi o nic nejde. Dej tomu čas a to přijde! Aktuálně na 800m být v TOP10 je výborná práce :-). Na závodech v běhu na 800m čas 2:35.60 a celkový počet bodů pro tým byl 5b.

Charvátek Jan - Honza toho moc přes zimu nenatrénoval, ale věříme, že na jaře, jak se přesuneme na Porubskou bude s námi na tréninku opravdu pravidelně. I přes menší tréninkovou účast je to v rámci tabulek ČR krásné 10. místo. Na tomto utkáni v běhu na  1 500m byl pro Honzu a jeho spokojenost dostatečným čas 5:26.41. Celkový počet bodů pro tým byl 4b.

Orava Václav - Vašek by mohl zvážit ještě jednou nabídku, kterou od trenéra před pár měsíci dostal a souvisela s tréninkem dálky (on bude vědět :-) ). Na utkáni se přiblížil těsně ke svému osobáčku 4.41m, kde mu chyběly jen 4cm k překonání! Výborná práce a celkový počet bodů pro tým byl 3b.

Čuraj Adam - u Adama je opravdu potřeba pochválit jeho docházku na tréninky, nic nevynechá, ani dobrovolné tréninky navíc od většiny dalších chlapců skupiny. Myslím si, že by si z něj někteří chlapi ze skupiny mohli vzít příklad a budou se divit co se s nimi děje... Adamovi na závodech chyběly pouze necelé 2s k překonání osobáčku, takže výborný výkon na 1 500m (5:33.85) a celkový počet bodů pro tým byl 1b.

Martinkevič Matěj - prvním rokem mladší žák, výborný sprinter, drží se na předních pozicích v ČR na 150m (v rámci mladších v kategorii). Houževnatý a cílevědomý. Doporučuji netlačit na pilu, výsledky se dostaví... Celkový počet bodů pro tým byl 1b.

A teď se podíváme na tabulky s celkovými body. V případě Brna máte pro přehlednost body rozděleny na Brno, JM kraj (bez Brna) a celkový součet.

 

Výborná práce našich mladých atletických nadějí z PORUBY a jejich skvělé představení!

Zoom gallery

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde - http://online.atletika.cz/vysledky/32034

Fotogalerie je k dispozici zde - https://www.facebook.com/pg/atletikaporuba/photos/?tab=album&album_id=10155448305733364

Video ze štafet zde - https://www.youtube.com/watch?v=1gtumeFLsfA&t=64s

 

Autor: Fiala Martin

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Meziměstské utkání mladšího žactva v Praze

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video