Mistrovství ČR družstev žactva

11.10.2018

Zoom gallery Náročný víkend čekal na trenéry. 6.10. Mistrvoství ČR žactva v Hranicích, v neděli 7.10. Mistrovství MMaS družstev mladšího žactva v Šumperku, ale o tom v jiném článku.

Mistrovství České republiky je nejvyšší možnou úrovní závodu družstev v atletice. Je možné to připrovnat k extralize v hokeji či 1.lize ve fotbale apod... samozřejmě dané věkové kategorie. Už účast na tomto M ČR je sama o sobě obrovským úspěchem! Náš skvělý klubový statistik nám zpracoval statistiky a od té doby, kdy se v kategorii žactva začlo toto M ČR konat (rok 1992) je to teprve 5 účast našich atletek... čili za posledních 26let popáte na M ČR!!! Je potřeba, ale podotknout, že náš klub tyto postupy zvládl bez hostování cizích atletů z jiných klubů. Ano..., některé kluby nejsou schopny vychovat své atlety na takové úrovni aby reprezentovaly vlastní klub a tak si "půjčují" atlety z jiných klubů na úkor svých vlastních! O to cennější pro nás tyto postupy jsou. My závodíme sami za sebe!!

V samotném závodě jsme věděli, že letos (snad příští rok...) na medailové příčky útočit nebudeme, a tak jsme chtěli aby si to naše atletky hlavně užily a bavili se atletikou a tím vším co k tomu patří. A hlavně ať jsou sami se sebou a svými výkony spokojeni. Mohli bychom zde vybírat kdo byl či nebyl lepší, ale v duchu závodu toto dělat nebudeme. I když se na tomto konkrétním kole někomu dařilo více, jinému méně, jsme tým a drželi jsme při sobě! A kdo nás reprezentoval na MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY družstev?

Bártová Daniela, Dokulilová Aneta, Dutková Daniela, Fialová Dominika, Fistrová Adéla, Homolková Valentýna, , Krchová Alžběta, Kutějová Rozálie, Matějková Vendula, , usialová Nikola, Nechalová Vanessa, Petrová Nina, Smetanová Julie, , Šušková Julie, Toová Klára, Uvírová Vivien, Vantuchová Sabina, Zdražilová Denisa - velká gratulace a poděkování všem děvčatům!!!

A jak nám tedy finálně dopadlo bodování o speciální dort nejlepšího bodovače u dívek a chlapců?

U dívek je to zaslouženě Toová Klára! Gratulujeme!
Zoom gallery

 

U chlapců je to Aleš Klozík. Gratulujeme!
Zoom gallery

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Mistrovství ČR družstev žactva

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video