Mistrovství ČR jednotlivců žactva

11.10.2018

Zoom gallery Letošního MČR žactva v Jablonci se za náš klub účastnilo 13 atletů. Z Mistrovství ČR si odvážíme 2 cenné kovy a tudiž lze považovat toto mistrovství jako úspěšné. Už samotná účast na tomto šampionátu je úspěchem pro každého atleta, protože z celé České republiky se šampionátu může účastnit pouze 24nejlepších v každé běžecké kategorii a 18 nejlepších v technikách!. A komu se jak dařilo…?

1. místo a titul Mistra České republiky získává Adam Zajíček za chůzi na 3 000m v čase 15:32,91
3. místo získala štafeta na 4x60m ve vyrovnaném klubovém rekordu v čase 30,14s. Děvčata ve složení Dokulilová Aneta, Toová Klára, Fialová Dominika, Válková Nina si odváží tedy bronzové medaile

Zajíček Adam je jasným želízkem v ohni již od minulého M ČR. Letos jel na M ČR jako jasný favorit. Ne vždy se favoritům podaří svou výkonnost na tak důležité akci zopakovat. V případě „Zajdy“ tomu tak nebylo a zvítězil způsobem start-cíl. Na své soupeře měl po celou dobu závodu dostatečný náskok a v závěru si své místo pouze hlídal a také svou techniku, aby jej rozhodčí nediskvalifikovali, když má titul v podstatě v kapse… Náš MISTR ČR – Adam Zajíček!

Štafeta 4x60m ve složení Dokulilová, Toová, Fialová, Válková věděla, že bojovat o medaili nebude vůbec jednoduché, zvlášť když v letošním roce běhá po oválech štafeta, která překonala český rekord!!! Na medaili mělo dle odhadu mezi 7-9 štafetami… a záleželo jak se, kterému týmu podaří předávky, jakou mají aktuální formu jednotlivé sprinterky, na kterém úseku kdo poběží, …. Ano je to hodně proměnných a pro naše děvčata zde byla jediná šance na bednu – zvládnout vše v maximální rychlosti se skvělými předávkami. Bohužel závod neprobíhal úplně dle představ a děvčatům nevyšly předávky jak by si samy představovaly, ale maximální rychlost a obětavost s určitým klidem při řešení problémových situací pro děvčata znamenal vyrovnaný klubový rekord 30,14s z června a skvělé umístění na stupních vítězů. Domů si odvážejí bronzové medaile.

Bártová Daniela náš klub reprezentovala v hodu kladivem, kde jako „prvoročka“ měla hlavně získávat zkušenosti. Bohužel Danči mistrovství nevyšlo vůbec podle představ, protože jí necelé dva dny před závody „dostal“ nějaký ten bacil. Přesto s námi vycestovala, zrušila svou účast ve štafetě na 4x60m, kde měla také startovat a soustředila se pouze na kladivo. Bohužel přes veškerou snahu se nepodařilo jejímu organizmu dát se do kupy. V den závodu se Danča začala rozhazovat, ale už u rozhazování bylo jasné, že tam ta síla, energie, … není a tak jsme s ohledem na zdravotní stav závod odpískali. Věříme, že příští rok si to Danča vynahradí v plné parádě!

Klozík Aleš náš klub reprezentoval hned ve dvou vrhačských disciplínách, kterými byl hod diskem a vrh kouli. Aleš byl ve vrhu kouli na celkovém 10. místě v novém osobáčku 13,07m (za 14dní poté již 14,08m …). V hodu diskem se Aleš pral dokonce o medailové umístění… a pral se opravdu statečně. V novém osobáčku o více než 4m to, ale nakonec znamenalo bramborové 4. místo za výkon 46,25m.

Krchová Alžběta náš klub reprezentovala ve sprinterských disciplínách na 60m a 150m. V těchto disciplínách je v rámci kategorie žactva opravdu velký přetlak. A tak pokud nezvládnete rozběhy na úrovni osobních rekordů, často ani to nestačí tak postup z rozběhu do finále je nemožný. Bětka se na podzim potýká s menšími zdravotními problémy, které jí trošku omezují v tréninku, ale přesto zabojovala a skončila na 60m celkově na 15. místě a na 150m celkově 14. místo.

Pastrňák David a 300m. David náš klub reprezentoval na nejdelší sprinterské distanci žactva a to 300m. K osobáčku Davidovi chybělo 0,37s, což není špatný výkon, ale trošku rychlejší čas na úrovni osobáčku by jej posunul do top10 šampionátu. Tak z toho bylo celkové 11. místo.

Smetanová Julie v oštěpu bojovala o umístění v první desítce. V podzimní části sezony se Julča moc nesešla se svou formou z jara. Díky jarním výkonům mohla přemýšlet i o boji o medaile, bohužel podzim Julči co se týče oštěpařské formy moc nevyšel. Důvody jistě zná a bude na nich pracovat. Příští rok jí čeká nová kategorie dorostenců, tak věříme, že se předvede tak jak to umí ;-). 10. místo na MČR.

Toová Klára se ma mistrovství rozhodla pro disciplínu 100m př. Rozhodla, protože měla na výběr náš klub reprezentovat ve více disciplínách. Jak je u Klárky „zvykem“ tak pokud je hlava ok, tak i její běh je ok J. Pokud hlava dělá něco co nemá, tak i běh podle toho vypadá a u překážek je to znát několikanásobně více… Na M ČR si dala hlava asi malou pauzu J… a až na jednu menší kolizi s překážkou se Klárce podařilo zaběhnout velice dobrý čas 15,60s což byl o 0,05s pomalejší čas než její PB. S ohledem na „kolizi“ s překážkou si běžela pro svůj nový osobáček, takže výborný výkon a celkové 16. místo pro „prvoročku“ v dané kategorii.

Uvírová Vivien na stejné trati jako Adam bojovala co jí síly stačily. Vivi není v pozici jako Adam, ale i tak je součástí TOP10 české chodecké špičky! Vivi bojovala a došla v novém osobním rekordu a tak to má na závodech tohoto typu vypadat! Dát ze sebe vše a zvládnout svou disciplínu na úrovní svého PB. To se Vivi podařilo, chtěla více, bylo to na ní vidět J, ale nový PB na M ČR je ta nejlepší vizitka načasované formy a celkové 11. místo.

Vantuchová Sabina se dostala na šampionát v běhu na 300m. Sabča si šampionát užívala, její první účast a nervozita před startem si asi vzaly trošku z výsledného času. Sabča běh trošičku pomaleji rozběhla, ale v druhé části dotoho dala co šlo a byl z toho pro Sabču velice pěkný čas 43,67s a celkové 12. místo na M ČR. Kdyby se Sabči podařilo běžet na její PB 43,06, tak z toho byl postup do finále na čas… a tam se už jak jsme viděli můžou dít různé věci.

Votava Aleš nás reprezentoval v hodu kladivem. Aleš měl před závody postavení v českých tabulkách na 4. místě, o pár decimetrů za třetím… což jej v rámci závodu opravňovalo k boji o jednu z medailí… Bohužel se Alešovi moc v kleci nedařilo a výkon 41,87 pro něj znamenal „až“ 7. místo… Na medaili mu ovšem stačilo „pouze“ 45,61… což je o 3,5m méně než je jeho osobáček.

Štafeta 4x300m ve složení Vantuchová, Toová, Fialová, Válková měla před startem asi větší naději na medaili, ale jak si s námi občas osud pohrává, tak se nesešla běžecká forma všech atletek v ten správný den… a tak děvčata běžela na celkovém 8. místě za čas 2:56.51. Letos má tato sestava zaběhnuto již čas 2:50,95 což by děvčata opravňovalo k třetímu místu na M ČR, ale každý den nemůže být posvícení. Je potřeba se do příště poučit a lépe vyladit formu ;-)…

 

Děkujeme za výbornou reprezentaci klubu všem zúčastněným atletům a atletkám!!!

 

 

 

 

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Mistrovství ČR jednotlivců žactva

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video