Mistrovství Moravskoslezského kraje mladšího žactva

30.1.2023

img_20230129_221000.jpgMistrovství Moravskoslezského kraje mladšího žactva, které v sobotu 28.1. 2023 proběhlo bylo velice úspěšné pro naše svěřence.

Na start se postavilo 38 mladších žáků a žákyň, mnozí takovéto závody podstoupili poprvé!

Jak už jsme v úvodním článku na fb stránkách popisovaly jednalo se o velkou výpravu celého žactva a oprávněně jsme se obávaly jak takové množství svěřenců zvládneme.

Nakonec se vše odehrálo bez problému.

Odvedené výkony všech svěřenců byli natolik famozní, že zaskočili nejen své trenéry, ale také rodiče .

Opět lze vidět fungující kolektiv, kterému nejde jen o výsledky, ale vzájemné podpoře a respektování všech svých kamarádů.

Ale teď k výsledkům jednotlivých svěřenců

Začneme sprintem na 60m, kde jako první proběhl cílovou rovinkou Daniel Tvrdý s krásným osobním rekordem,  třetí místo získal Pavel Kruk. Do finále se probojovali také Filip Tvrdý, Adam Dvořáček (prvoročák) a v novém osobním rekordu Petr Staškovan.  Jde vidět, že máme opravdu rychlé chlapce .

Mladší děvčata s touto disciplínou trochu bojovala. Nervozita vzala za své a naší velké favoritce Verči Zajícové utekl start, ve kterém napodruhé vystartovala z bloků dřív než měla. Následoval DQ a Verča si tak nepovedený start pořádně oplakala. Nakonec se do finále probojovala Eliška Štěpánka Šeděnková s krásným osobáčkem a Hanka Kaletová rovněž s osobním rekordem na této trati.  Musíme vyzdvyhnout i Izabel Štefaníkovou, Dorku Thomasovou, Lucii Kalafutovou, Nelču Hasalovou, Emu Smolkovou všechna tato děvčata si vytvořili nové osobní rekordy!

Plynule přecházíme na další sprinterské disciplíny, ve kterých jsme posbírali neuvěřitelné množství medailových umístění.

Na 150 m získal zlato Benedikt Pětvaldský a jeho tréninkový kamarád Daniel Tvrdý doběhl v těsném závěsu druhý. Oba chlapci běželi v novém osobním rekordu! Do TOP 10 doběhl i prvoročák Marek Životský! Děvčata tuto trať rovněž ovládla skvělými výkony v novém osobních osobních rekordech. Stříbrnou medaili získala po nepovedeném krátkém sprintu Veronika Zajícová a pro bronz doběhla Eliška Štěpánka Šeděnková. Tím to, ale nekončí! Čtvrtá byla Hanka Kaletová, šestá Barča Jíchová, krásný čas měla i Kája Vojtíšková a obdiv u nás získali sestry Janečkové Bára s Beatou. Holky to budou mít v této sezoně těžké, ale za celý tým jsou pro nás největší bojovnice! Holky atletika není jen o výkonech, ale také o tom jaké srdíčko máte a vaše je opravdu velké! Děkujeme, že jste v tom s námi!!!

Mladší chlapce jsme na 300m trať neposlali, to necháváme na příště. Za děvčata absolvovala tuto trať Valérie Králová, která získala zlato s výkonem ,,national leader“. Opět velký obdiv patří Beatce Janečkové.

V běžecké disciplíně na 800m se do Top 10 umístil Honza Marek, který jako jediný zástupce mladšího žactva tuto trať absolvoval. Opět plynule přejdeme na technické disciplíny.

60m,překážek ovládla novým osobním rekordem Valérie Králová, čtvrtá doběhla rovněž v osobním rekordu Verča Pospíšilová, která se pořád v této disciplíně neuvěřitelně zlepšuje a osmá ve finálovém běhu doběhla Adél Ohlídalová (prvoročka). Za své výkony se nemusí stydět ani Lucka Kalafutová, Kačka Táslerová, Roza Goranovová, Adél Filipová a Barča Jíchová!

Vrh koulí opět ovládli porubští borci. Zlato získal Pavel Kruk, bronz získal Benedikt Pětvaldský a do TOP desítky se dostali Lukáš Klozík, Fábian Dékany a Matěj Mikeska. Páráda kluci! Děvčata s tuto disciplínu teprve zkouší, ale určitě nadějně vypadá Sára Konštácká a Natálie Lišková. Chce to jen trochu času holky .-).

Zbývají nám už jen dvě skokanské disciplíny! Skok daleký a vysoký. Opět úžasné výkony!

Skok daleký chlapci. Nejlépe se umístil Vašek Sumara 10. místo, po něm hned Adam Dvořáček a Petr Staškovan. Pěkný výkon i Filip Krkoška jako nejmladší člen porubských chlapců! Za děvčata famozním výkonem získala zlato Valérie Králová, osmá Veronika Zajícová, devátá Nela Hasalová. V těsném závěsu pak Hanka Kaletová a Verča Pospíšilová s Dorkou Thomasovou.

Ve skoku vysokém parádně překvapil Benedikt Pětvaldský, který od 141 cm skákal sám. Po zdolání 156 cm laťky jsme již nepokračovali v soutěži, ale určitě by to bylo ještě o pár čísel lepší. Uvidíme na MMaS jestli se bude dařit pokořit hranici 160 cm! Čtvrtý byl Filip Ďurďa, který se s touto disciplínou teprve seznamuje

Poslední co následuje jsou oblíbené štafety S porubáky si zazávodili pouze Kopřivnice, ale výkony obou týmů byli fantastické. Děvčata a chlapci bojovali ze všech sil a i když předávky nebyli ještě zdaleka ideální, dosažené časy jsou kvalitní.

Tým ve složení Pětvaldský, Králová, Zajícová a Tvrdý Dan získali zlato s časem 1:51,07s s výkonem ,,national leader“

 

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci klubu !

Výsledky celého závodu naleznete zde -https://online.atletika.cz/vysledky/66673/530

 

 

Atletika Poruba > Mistrovství Moravskoslezského kraje mladšího žactva

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video