Mistrovství Moravskoslezského kraje - starší žactvo

29.1.2023

Sobotní závody prověřily připravenost 22 porubáků bojovat s ostatními atlety na Mistrovství Moravskoslezského kraje staršího žactva. Porubáci opět předvedli, že patří mezi atletickou špičku nejen na atletickém poli, kde se jim podařilo získat 20 individuálních medailí a 2 medailová umístění ze štafet, ale i v hledišti, kde po celou dobu závodů byla slyšet jejich vzájemná podpora a soudržnost jednoho z největších atletických klubů v ČR.

Zúčastnění porubští sportovci prokázali, že svou snaživostí a chutí soutěžit se dokáží vybičovat k úctyhodným výkonům a na atletickém "bojovišti" nenechají soupeřům nic zadarmo! Důkazem je hojnost osobáčků a spokojených tváří po výkonu. Detailnější pohled na závody očima trenérů se dočtete níže v sekcích zaměřených na děvčata a chlapce.

Jak se vedlo děvčatům?

Nejkratší sprint děvčat na 60 metrů nejlépe zvládla Peťa Mazzolini, která si doběhla ve finále "A" pro vítězství těsně před bronzovou Míšou Ministrovou a bramborovou Luckou Fryčovou. Chvíli po nich prokázaly své sprinterské dovednosti také Eliška Tvrdá, Míša Milfaitová a Lucka Klímová, které si rozdělily 4. - 6. příčku ve finále "B". V přední polovině startovního pole se umístily také Anička Vjaclovská a Verča Eliášová, které si doběhly pro osobní rekordy. Sprint na 150 mětrů byl opět královskou podívanou pro fanoušky porubské atletiky. Hned 2 naše děvčata získala medaili. Jedná se o stříbrnou Peťu Mazzolini a bronzovou Kiky Bastovou, které zvládly prolítnout cílem v krásných časech pod 20 sekund. K vidění byl také na stejné distanci  bojovný výkon Natky Rundtové, která neustále překvapuje svým odhodláním a chutí se zlepšovat.

Náročný sprint na 300 metrů opět prověřil morál a kus odvahy děvčat, které se s touto distancí popraly na výbornou! Kiky Bastová, která si ladným krokem doběhla pro vítězství, nenašla přemožitelku ani mezi jejími týmovými kolegyněmi, které se umístily na bronzové a bramborové příčce. Lucka Fryčová se rozhodla, že si v první dráze posledního běhu prostě doběhne pro tu medaili a tím posunula svou kamarádku Míšu Ministrovou na neoblíbené 4. místo. Holky si tak aspoň "vyřídily účty" z šedesátky a jsou si rovny! :-D

Neméně náročná půlka (běh na 800 metrů) nejlépe vyšela Terce Strakové, která si doběhla v krásném souboji pro 2. místo, ze kterého se mohla v cíli radovat společně s Eliškou Tvrdou, která zvládla ukořistit 5. místo. Nejdelší běhu, kterého se účastnily porubačky, byla trať na 1500 metrů. Zde je třeba výrazně vyzdvihnout obě porubské aktérky  na stejné distanci (Míšu Milfaitovou a Denču Dočkalovou), které si v drtivém závěru doběhly pro 5. a 6. příčku ve výrazném osobním rekordu.

Halové překážky zúčastněným porubačkám vůbec nepřekážely. Vítězkou v běhu na 60 metrů překážek se stala Nelča Štefková, která doběhla v krásném čase pod 9 sekund před bronzovou Barčou Udvarosovou. Oběma medailistkám dýchala ve finále na záda Viky Šteflová, která si v tomto závodě doběhla pro nový osobáček. K vidění byla také Natka Chmielová, která se na dané distanci neustále zlepšuje.

Porubské skokanky do dálky potvrdily, že se této disciplíny účastní rády, a dokonce i létají hodně daleko! Hned 2 závodnice pokořily pro mnohé bájnou hranici 5 metrů. Povedlo se tak ve vyrovnaném osobním rekordu vítězce Nelči Štefkové a bronzové Peti Mazzolini, která si tímto zajistila sbírku medailí všech barev (což měla určitě také v plánu). Lehce za branami finále se umístily Míša Ministrová a Kiky Bastová, které sice patřily k nejmladším, ale rozhodně se ve výrazné konkurenci neztratily, když dokázaly porazit 2/3 startovního pole. Mezi zúčastněnými byli také Verča Eliášová a Mája Mumulu. Obě děvčata dělají atletiku sice chvíli, ale i přesto se svou pílí neustále zlepšují, každým závodem sbírají nové zkušenosti a dohání své soupeřky. Ani skok vysoký nepatřil mezi slabé disciplíny porubáků. Viky Šteflová si zvládla vyskákat stříbrnou medaili, Barča Udvarosová a Lucka Fryčová sice pomýšlely na vyšší skoky, ale štěstí bohužel nepřálo a Natka Chmielová s Verčou Eliášovou nasbíraly v této disciplíně spoustu nových zkušeností, které určitě uplatní na příštích závodech.

Na kouli byly porubské bojovnice opět vidět! Dokonce celkem 3 děvčata se dostala v poměrně kvalitní konkurenci do finále, ve kterém Barča Udvarosová zvládla kouli dostat výrazně za 10 metrů a získala tak stříbro. Nelča Štefková si odváží společně s dvěmi zlaty bramboru z koule a Lucka Klímová krásné 7. místo v novém osobním rekordu. Děvčata Natka Chmielová, Mája Mumulu, Natka Rundtová a Anička Vjaclovská odcházela z koule sice s lehce smutnými obličeji, ale jsou si také vědomy toho, že s koulí teprve začínají a techniku vrhu do příště ještě vylepší.

Ozdobou celého dne byly štafety 4x200 metrů, kde se proti sobě postavily 2 štafetové velmoci (Atletika Poruba a Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice) z nichž každá zvládla složit 3 štafety. Porubským děvčatům se v tomto krásném souboji podařilo získat zlato, bronz a 5. místo. Opět bylo na všech zúčastněných vidět, že děvčata jsou velké bojovnice a na dráze nechaly kus sebe, čímž také dodali náročnému atletickému dni korunku. Jednotlivé štafety byly složeny následovně:

  • Bastová, Štefková, Ministrová, Mazzolini
  • Fryčová, Udvarosová, Straková, Tvrdá
  • Klímová, Milfaitová, Chmielová, Vjaclovská

Jak na tom byli chlapci?

Nejkratšího sprintu se zúčastnil pouze Štěpán Šeliga, který si po zranění dokázal doběhnout nejen pro stříbro, ale i nový osobní rekord. Štěpán své sprinterské dovednosti ukázal i na 150 metrech, kde ve vyrovnaném doběhu podlehl opavskému vítězi a v dalším osobním rekordu získal opět stříbrnou medaili. Na stejné distanci byl stíhán bronzovým kolegou Tomášem Goronem, který tento sprint využil jako úspěšný "testík rychlosti". Aby toho Štěpán neměl málo, objevil se i v závodu na 300 metrů, kde se po "vlažné" první polovině trati rozhodl zvítězit ve chvályhodném čase pod 40 sekund.

Na osmistovce ukázal Tom Goron společně s Kubou Kušnírem, že se této náročné tratě nebojí. Oba předvedli bojovný výkon na závodě, ze kterého si Tom odváží stříbro a Kuba bronz společně s novým osobním rekordem. Na nejdelším běhu tohoto závodu (3000 metrů) se blýskl mladý běžec Hynek Svoboda. Tuto trať zvládl uběhnout výrazně pod 11 minut a tím si vysloužil zlato. Jediným porubským účastníkem technických disciplín byl Kuba Rusz, který si na vrhu koulí zvládl vyrovnat osobní rekord.

Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci klubu a vzájemnou podporu po celou dobu závodů. Doufáme, že vás tyto krásné výsledky namotivují k další práci do budoucna a budete je brát jako odrazový můstek pro budoucí úspěchy!

Atletika Poruba > Mistrovství Moravskoslezského kraje - starší žactvo

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video