Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích

22.1.2023

Zoom gallery O víkendu 21-22.1. 2023 se v ostravské atletické hale konalo Mistrovství Moravy a Slezska mládeže a dospělých (kategorie žactva, dorostu, juniorů a dospělých). Náš klub zde letos reprezentovaly ve vícebojích pouze děvčata a to v kategoriích dorostu a žactva. A dopadli jsme nadmíru dobře!!!

1x zlato, 2x stříbro a 2x nový klubový rekord! Vytěžili jsme téměř maximum možného :-).

  • Zlato získala mezi dorostenkami Lieblová Tereza (Duda Aleš)
  • Stříbro získala mezi dorostenkami Poštulková Petra (Sajdok Stanislav)
  • Stříbro získala mezi žákyněmi Štefková Nela (Štefková Nela)

Článek týkající se žactva na Mistrovství Moravy a Slezska připraví již brzy zodpovědný trenér kategorie Ondra Lampa, a tak se zde o žákovské kategorii zmíníme, jen lehce a to v podání medailistky Nely Štefkové. Nela celou dobu bojovala a sahala dokonce na první místo v rámci MMaS, ale bohužel to letos v hale nevyšlo. Nela si vytvořila nové osobní rekordy na 60m př, ve výšce, v kouli. V dálce to úplně nevyšlo, ale i tak před poslední disciplínou 800m vedla i když jen o pouhých 17bodů. Bojovnost v poslední disciplíně a snaha si vedení udržet jí nechyběla a Nela zaslouží v tomto směru absolutorium. Bohužel v celkovém součtu skončila i tak na skvělém 2. místě na celé Moravě a může se připravovat na M ČR  ve vícebojích. Navíc výkonem 3 264b vytvořila nový oddílový rekord!!! Očividně se roční spolupráce s trenérskou trojicí Fiala, Válka, Duda začíná projevovat. Detailněji o závodu Nely zde - https://www.fialavalka.cz/2023/01/22/mmas-ve-vicebojich/

V případě Terky Lieblové jsme moc rádi, že její zdravotní komplikace z minulého roku jsou téměř u konce. Důkazem je skvěle vyvedený víceboj, titul mistryně Moravy a Slezska a zároveň překonaný oddílový rekord, který doposud nedržel nikdo jiný než naše odchovankyně Nikola Ogrodníková! Terka zvládla v tomto víceboji, také 3 osobní rekordy na 60m př, v kouli a dálce. Terezce chybělo jen pár bodíků do reprezentačního SCM limitu, takže bylo i pár slziček, ale Terezka má před sebou ještě Mistrovství republiky stejně jako Nela Štefková a Petra Poštulková. Tak budeme držet palce i tam, ať se Terce zadaří!

Peťa Poštulková moc víceboj jít v hale nechtěla, ale nechala se přesvědčit :-). A dobře udělala. Také Peťa i jako dvě výše zmíněné děvčata zvládla tento víceboj se 3 osobními rekordy :-)... v jejím případě to bylo ve výšce, dálca a kouli. Tímto vícebojem se Peťi podařilo získat jednoznačně limit na letošní M ČR ve vícebojích, takže do Prahy také pocestuje. Výrazný progres se podařil Petře a jejímu trenérovi Standovi v poslední době ve výšce, která "bývala" její slabinou, a to po včerejším osobáku na výšce 1.65m již není pravdou! Moc gratulujeme.

Závodu se také ještě účastnila dorostenka prvoročka Zuzana Skřečková. Zuzka na medaile nepomýšlela, ale i tak se na víceboj jistě těšila a chtěla si jej užít a snad i ona chtěla 3 osobní rekordy jako Nelča, Pěťa či Terka. A povedlo se :-D! I Zuzka zvládla 3 osobní rekordy na 60m př, v kouli a halový v dálce. Pro Zuzku to znamenalo celkové 10. místo v rámci Mistrovství Moravy a Slezska. Moc pěkný výsledek.

Závěrem chceme pogratulovat všem atletkám, které se účastnily MIstrovství Moravy a Slezska a jejich trenérům ke krásným výsledkům a reprezentaci našeho klubu.

Výsledky zde - https://online.atletika.cz/vysledky/66671/0/2

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video