Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva ve vícebojích

7.5.2017

Zoom galleryV neděli 7.5. 2017 se konaly v Třinci víceboje mladšího žactva. Účast mladšího žactva byla původně plánována na skupinku chlapců a děvčat. Bohužel vzhledem k menším zdravotním problémům některých nominovaných se účast zúžila na 5 děvčat:

  • Dokulilová Aneta
  • Homoková Valentýna
  • Petrová Nina
  • Vantuchová Sabina
  • Zdražilová Denisa

Pětiboj mladšího žactva se skládá z 60m př, míček, 60m, dálka, 800m.

Ze začátku nám počasí moc nepřálo, bylo chladněji, ale naštěstí nepršelo. První disciplína 60m překážek znamenala pro 4 děvčata (Dokulilová, Homolková, Vantuchová, Zdražilová) zlepšení vlastních osobních rekordů v této disciplíně. Takže začátek byl pro děvčata výborný!
Další disciplínou byl míček a i zde si svůj osobáček vylepšily 4 děvčata (Dokulilová, Homolková, Petrová, Zdražilová) a už to začínalo vypadat velice zajímavě :-).
Jako třetí disciplína byl sprint na 60m a zde jsme moc s osobáčky vzhledem k mokru a chladnějšímu počasí nepočítali. I tak se i zde urodily dva osobáčky (Dokulilová, Homolková). Obě děvčata poprvé běžely pod 9s :-).
Čtvrtá disciplína a skok daleký, na který jsme byli docela zvědaví probíhal z našeho pohledu velice zajímavě... Homolková Valentýna atakovala svůj osobní rekord, ale o 4cm vydržel. Na druhou stranu, až se doladí dopad, tak by to mohlo jít i o cca 20cm dále... Vantuchová Sabina dvěma ze tří pokusů překonala svůj stávající osobášek o cca 20cm! I Dokulilová Aneta zvládla překonat osobáček o 12cm a Petrová Nina o 6cm. Poslední dvě jmenované se ze začátku trošku praly s rozběhem, ale přesto se jím podařilo osobáček posunout! Takže zase 4 osobáčky v této disciplíně.
Bohužel jsem museli z dálky a tím i celého víceboje stáhnout Denisu Zdražilovou, protože jí začalo po 60m táhnout v zadní straně stehna a na začátku letní sezóny nemá cenu toto riskovat... dále tedy pokračujeme ve 4 děvčatech před kterými je běh na 800m.
Po necelých 4hodinách a 4 disciplínách se již nedalo na 800m čekat žádný útok na osobní rekordy a tak se nakonec i stalo.

Přesto musíme všem děvčatům které do dnešního víceboje šly moc poděkovat! Děvčatům se velmi dařilo o čemž svědčí 14 překonaných osobních rekordů a také se všechny děvčata dostala do TOP15!

Medaile nám sice unikla ;-), ale přesto se nemáme za co stydět, spíše naopak 4 děvčata v TOP15 (kdyby byla Denča zdravotně v pořádku, bylo by jich jistě v TOP15 všech 5!) nikdo jiný neměl!

A jak dopadlo pořadí našich děvčat?

5. místo - Dokulilová Aneta - 2 291bodů
10. místo - Vantuchová Sabina - 2 089bodů
11. místo - Homolková Valentýna - 2 074bodů
13. místo - Petrová Nina - 1 936bodů

Detailní výsledky zde.

Fotogalerie na klubové facebooku zde.

  Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva ve vícebojích

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video