Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva

5.2.2023

 

Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva

Celkem 21 porubáků bojovalo o medailová umístění na Mistrovství Moravy a Slezska ve Vítkovcích. Nutno vyzdvihnout, že porubští atleti zvládli ukořistit nejen 6 individuálních medailí, ale i 1 medaili ze štafet, kterých si přece jen nejvíce vážíme. Na závodech však porubáci potvrdili nejen to, jak jsou zkušení sběratelé kovů, ale i jejich obrovskou snahu, chuť soutěžit a vzájemnou podporu (na čemž si v Porubě zakládáme)!

Jak se vedlo děvčatům?

Nejvýraznější porubskou osobou na nejkratším sprintu (60 m) byla Peťa Mazzolini, která časem pod 8 sekund potvrdila nejen svou výkonnost, ale i fakt, že je třeba s touto atletkou do budoucna počítat! Míša Ministrová sice svůj běh vyhrála, ale ani její ukázkový kotrmelec v cíli nestačil na postup do finále, které z nám neznámého důvodu čítalo pouze 8 atletů (nikoli 16, jak bývá na závodech podobného formátu zvykem). K vidění byly zde i výkony Lucky Klímové, Míši Milfaitové, Aničky Vjaclovské a Verči Eliášové. Zmíněná děvčata opět ukázala, že rychlost jim nedělá žádný problém a z mistrovství si odváží krásné časy. Vítězství na na 150 metrech dnes patřilo Peťce Mazzolini, která prolétla cílem v novém osobním rekordu a posunula svůj nejlepší výkon v celorepublikových tabulkách opět výš. Její tréninkové kolegyně Natka Chmielová a Natka Rundtová odcházely ze stejné distance sice značně unavené, ale s pocitem dobře odvedené práce v podobě osobních rekordů.

Náročnější sprint na 300 metrů nám dnes znovu cinkl, a dokonce zlatě! Mladičká Kiki Bastová po rozvážném startu zvládla vyběhnout všechny kopce a v drtivém finishi zvítězit nad všemi soupěřkami, které se jí postavily nejen ve svém běhu, ale i v celém závodě. I 2. běh patřil porubačkám, když v novém osobním rekordu zvládla zvítězit způsobem start-cíl Lucka Fryčová, jejíž náskok v cílové rovince značně stahovala Míša Ministrová. Děvčata svůj běh vyhrála, a celkově jim patřilo 5. respektive 7. místo, což je v takové konkurenci obdivuhodný výsledek!

Na půlce (800 metrech) dnes předvedly krásný běh Terka Straková společně s Eliškou Tvrdou! Obě zvládly posunout svá osobní maxima a Terce se podařilo dokonce i získat 8. místo. Na 1500 metrech dnes úspěšně reprezentovala Atletiku Poruba Míša Milfaitová, která i přes nedávno prodělanou nemoc bojovala až do posledního kolečka ve velmi kvalitním čase.

Překážky se opět neobešly bez účasti Barči Udvarosové a Viky Šteflové. Barča svůj nejlepší výkon opět posunula blíž k magické hranici 9 sekund a na překážkách zvládla vybojovat bronzovou příčku. Viky dnes překážky sice lehce překážely, ale i tak si ve vysoké konkurenci odváží umístění v první polovině závodnic. Na kouli děvčata Verča Eliášová, Natka Chmielová, Lucka Klímová, Natka Rundtová a Anička Vjaclovská ukázaly, že dokáží bojovat i s těmi nejlepšími na Moravě a ve Slezsku, a dokonce vůbec né marně! Žádná z nich se neúmistila na chvostu startovního pole a potvrdily, že je třeba s nimi na této disciplíně počítat!

V dálkařském sektoru dnes padaly v podání Barči Udvarosová velice slibné pokusy, avšak s lehkými přešlapy. Barča se tak aspoň ujistila, že daleko skákat umí, avšak dnes chybělo pouze kousek štěstíčka, které by ji posunulo z bramborového místa výš. Kiki Bastová naopak s velkými nedošlapy dokázala předvést svůj stabilní výkon, který je však daleko od jejich skutečných možností. I tak se ale její umístění blížilo třetině nejlepších závodnic. Na výšce se s laťkou prala celkem 3 děvčata. Nelča Štefková zvládla, stejně jako 3 další závodnice, překonat výšku 160 centimetrů, avšak díky "nejčistšímu" zápisu z nich je obrala o cenný kov v podobě bronzu! Laťka se dnes však nekamarádila s děvčaty Viky Šteflovou a Luckou Fryčovou. Obě dnes prostě neměly svůj výškařský den, ale náladu si následně spravily na štafetě, kde obě válely!

Závěrem nedělního mistrovství byly štafety, kterých se porubáci zhostily s velkolepým úsilím. 1. štafeta svůj běh sice se značným odstupem ostatních závodnic vyhrála, avšak v 2. běhu se povedlo štafetě Zlína porubačky o 4 setiny odsunout na 2. místo. Porubačky obět předvedly svou "kolegialitu" a i přes značnou únavu všech potvrdily, že pro porubáky jsou štafety radostí! Složení jednotlivých štafet:

  • Bastová, Štefková, Ministrová, Mazzolini
  • Fryčová, Šteflová, Klímová, Straková
  • Vjaclovská, Tvrdá, Milfaitová, Chmielová

Jak se vedlo chlapcům?

Na sprintech se dnes ukázali pouze 3 chlapci (Štěpán Šeliga, Tomáš Goron a Matěj Zatloukal). Na šedesátce dnes své osobní maximum zvládnul posunout Štěpán, který ve finále prohrál velice těsný souboj o medaili a z této distance odchází s krásným, ale bramborovým výkonem. Na 150 metrech se Štěpánovi také povedlo zlepšit svůj osobák, který mu v této disciplíně zajistil 7. příčku. Stejné distance se účastnil i Tom, který také v novém osobním rekordu potvrdil svou rychlostní připravenost dokonce i po náročné osmistovce. 300 metrů dnes měl ve svém programu Matěj, který jakožto "začátečník" prokázal své atletické předpoklady a proběhl cílem v novém osobním rekordu. Po doběhu si však poranil kotník, což mu znemožnilo účast ve štafetě, na kterou se těšil. Přejeme Matějovi brzké uzdravení a pevně věříme, že brzy začně opět trénovat v plné síle a zcela zdravý!

Osmistovka v podání chlapců byla tradičně krásným podíváním pro všechny fanoušky Poruby. Tom Goron po dobře rozběhnutém startu zvládl proběhnout cílem v novém osobním rekordu, který mu zajistil bronzovou medaili. Nedaleko za ním doběhl po přepáleném startu na 6. pozici Kuba Kušnír, který dnes prokázal svou silnou vůli a v krásném čase doběhl zcela vyčerpán. Na nejdelší trati (3000 m) byl k vidění další osobní rekord mladého běžce Hynka Svobody, který si dnes doběhl pro 5. místo. Na kouli dnes pořádně zamakal Kuba Rusz! Jeho svědomitý přístup k tréninkům se evidentně vyplácí, když každým závodem se mu daří odvrhnout kouli dál.

Poslední disciplínou byla štafeta 4x200 metrů. Složení chlapecké štafety se sice muselo po zranění Matěje v průběhu dne měnit, avšak kluci si i tak pořádně mákli a vybojovali krásnou 5. příčku ve složení: Goron, Kušnír, Rusz a Šeliga.

Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci klubu a těšíme se na další spolupráci s vámi.

Atletika Poruba > Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video