Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích - žactvo

22.1.2023

Sobotní Mistrovství Moravy a Slezska je již za námi a my vám přinášíme lehké shrnutí, jak se s těmito závody 11 porubských žákyň popralo.

Tyto závody byly ukázkou nejen toho, že porubští atleti se vícebojů účastní rádi, ale i s vysokým nasazením! Na všech zúčastněných děvčatech bylo vidět, že získané body vydřely svým odhodláním a chutí soutěžit.

Nejvíce se z našich řad na vícebojích žákyň dařilo Nelči Štefkové, která do poslední chvíle bojovala o ten nejcennější kov, kterého ani při překonání oddílového rekordu o pár desítek bodů nedosáhla. Detailnější informace o Nelči naleznete v předchozím článku od jejího trenéra (Martina Fialy) včetně výsledků porubských dorostenek. Magickou hranici 3000 bodů se podařilo překonat i její kolegyni Barči Udvarosové, která opět prokázala až do poslední disciplíny, kde po těsném doběhu za Mistryní Moravy a Slezska Annou Marií Chalupovou ukořistila 6. místo. Mezi TOP 20 závodnicemi se objevily také Viky Šteflová (13. místo), která může být na svůj výkon znamenitě pyšná díky překonání několika osobních halových i venkovních rekordů a Peťa Mazzolini, která i přes značné tréninkové manko dokázala výrazně zvýšit své osobní maximum ve skoku vysokém a po pár nepovedených disciplínách se umístila na 17. místě, které má určitě v plánu do venkovní sezóny vylepšit.

Úctyhodných 2377 bodů se podařilo ukořistit Míši Ministrové, která se umístila v první polovině startovního pole i přes to, že patřila k nejmladším v poli a pár disciplín se jí nepodařilo zrovna dle představ. V těsném závěsu za ní skončila Lucka Fryčová a Kiky Bastová. Obě děvčata se prala s ostatními seč jim síly stačily a vůbec ne marně! Lucka si dokázala po nepovedené výšce spravila náladu na dálce, kde si dala krásný absolutní osobák. Kiki udělala značný progres, když po dlouhodovém trápení na technických disciplínách zvládla konečně udělat osobák na výšce, kde nůžkama s rezervou překonala 138 cm.

Nutno také zmínit obrovské nasazení a společnou podporu děvčat Natky Chmielové, Verči Eliášové, Míši Milfaitové a Natky Rundtové. Holky sice nepatřily mezi největší favoritky, ale své trenéry oslnily po nepovedených překážkách tím, jak se dokázaly hecnou při výšce, kde za sebou nechaly značnou část zkušenějších soupeřek včetně Míši, které se bohužel o chloupek nepovedlo zdárně zdolat 120 cm. Na skoku dalekém a kouli se opět všechna děvčata ukázala, že se postupně výkonnostně posunují, což potvrdily osobními rekordy na těchto disciplínách. Závěrem je třeba vyzdvihnout běžěcký výkon Míši, která při značné únavě zvládla zaběhnout 800 m za krásných 2:45 (což se blíží jejímu osobnímu rekordu) a Natky Rundtové, která závod nebojácně rozběhla a v cíli svůj náskok zvládla udržela před Natkou Chmielovou a značně vyčerpanou Verčou.

 

VLOŽENÝ ZÁVOD NA 300 M STARŠÍCH ŽÁKŮ

Celkem 4 chlapci (Tom Goron, Kuba Kušnír, Matěj Zatloukal a Kuba Rusz) reprezentovali porubskou atletiku na sprintu dlouhém 300 m. Všichni si zaslouží obrovskou poklonu před výkony, které na závodech předvedli, kdy v bratrovražedném souboji si všichni dokázali zaběhnout osobní rekordy! Pouze výkon Kuby Rusze byl přísnými rozhodčími anulován po diskvalifikaci za vyšlápnutí z dráhy.

  • Tom Goron - 41.49 s
  • Kuba Kušnír - 42.53 s
  • Matěj Zatloukal - 43.14 s
  • Kuba Rusz - DQ (čas pod 46 s)

Všem zúčastněným děkujeme za zodpovědnou a úspěšnou reprezentaci klubu. Těšíme se na další spolupráci s vámi!

Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích - žactvo
Atletika Poruba > Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích - žactvo

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video