Naši chodci na Moravě bez medaile

17.1.2017

V neděli 15.1.2017 se v rámci MMaS ve vícebojích uskutečnilo MMaS v chůzi žákovských, dorosteneckých a juniorských kategorii. Náš oddíl měl dva zástupce, Vivien Uvírovou v žákyních a Adama Zajíčka v žácích. Oba byli adepti na medaili. Jak to dopadlo přibližuje trenér Karel Ketner.

Zoom gallery


V 11:30h odstartoval společný závod žákyň, dorostenek a juniorek na 3000m chůze.
Vivien držela s nejlepšími prvních 200m v tempu 5min/km. Tempo bylo hodně rychle, obzvlášť při jejím nachlazení. První kilometr byl hodně rychlý, dával Vivi naději na osobní rekord (na hranici 18minut). Bohužel odhodlání a vůle nestačí a momentální zdravotní problémy se na výsledném času podepsaly. Výsledkem je i tak pěkné 4.místo časem 19:12min z celkového počtu 9 žákyň.

Ve 12h odstartovali žáci společně s dorostenci na 5000m. Favorizovaný Feranec (SSK Vítkovice) šel hned do vedení, Adam si držel 2.pozici.Prvním kilometrem procházel kolem 5:50min/km, tempo bylo od startu volnější, z důvodu napomínání rozhodčích (pravidlo o kontaktu se zemí).
V konečném fázi 2km se Adamovi ukázalo i třetí napomenutí o kontaktu, a proto byl ze závodů diskvalifikován.

Zoom gallery

Dle mého názoru i názoru ostatních trenérů, kteří se o chůzi zajímají, bylo DQ neoprávněné.
Rozhodčí ,kteří v tomhle závodu rozhodovali nemají dostatečnou zkušenost, možná ani licenci na to, aby závod odborně posuzovali.
O rozhodnutí rozhodčích měl pochybnosti také hlavní rozhodčí, zkušený Olympionik Roman Bílek. Později dodal, že je smutné ,že v tomto závodě rozhodovali rozhodčí, kteří jsou již dávno za „zenitem“.

Dle mého názoru vítězný žák Feranec neměl dojít do cíle, neboť opakovaně porušoval chodecké pravidlo o propnutém kolenu. Věřím, že následující MČR v chůzi konané 12.2 v Praze mi dá za pravdu. Adam je adept na medaili a momentálně favorizovaný Feranec bude mít s opravdovými školenými chodeckými rozhodčími problém.

Sepsal trenér Karel Ketner

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Naši chodci na Moravě bez medaile

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video