Nikola je čtvrtá na světe !!

22.7.2015

Porubská oštěpařka se vrátila z Mistrovství světa do 17 let v Kolumbii s nepopulárním čtvrtým místem. Finálový závod byl pro Nikolu Tabačkovou dost neštastným a přesto, že si myslela minimálně na medaili skončila bramborová. Ve sportu bývá zapotřebí i troška štestíčka a to Nikole nepřálo vrchovatě. Přesto je to jasné potvrzení skutečnosti, že Nikola patří mezi nejlepší mladé oštěpařky světa !

Zoom gallery

V Kolumbii byla Nikola nucena bojovat kromě soupeřek také se spoustou problémů. Tři dny před zahájením soutěže v hodu oštěpem přišlo velmi nepříjemné svalové zraněné stehenního přitahovače, a následovalo léčení ultrazvulem, elektroléčbou či lékama. Nakonec se podařilo po fixaxi a zatejpování perfektně zvládnout kvalifikaci a Nikola zvítězila a postoupila do finále z 1.místa nejdelším hodem dne.

Zoom gallery

Přesto se už v kvalifikaci objevily další problémy - obrovský protivítr a velmi nekvalitní rozhodčí. Pořadatelé nechali závod oštěpařek házet nepochopitelně do silného protivětru a to jak v kvalifikaci tak i ve finále. Byla to ohromná větrná loterie a bylo třeba používat velmi měkké oštěpy, které nemají takové letové vlastnosti na které je Nikola zvyklá (nemohla házet svými oštěpy). Zároveň bylo nutné doufat, že nárazový protivítr oštěp neodnese mimo výseč. Ještě k tomu rozhodčí zcela nepochopitelně neuznávali hody, kdy se oštěpy nezapichovaly do země, ale dopadly na plochu zcela podle pravidel, což je u 500g oštěpů u děvčat téměř vždy (toto se změnilo po několika protestech, ale až při soutěži mužů !!)

Zoom gallery

Většina hodů byla vlivem větru silně ovlivěna ať už pozitivně tak negativně - a tady byla zapotřebí ta troška štestíčka ........

Suma sumárum - 4.místo na mistrovství světa, 3.místo letošních světových tabulek.

Zoom gallery

Přejeme hodně zdaru a sportovního štestíčka do dalších let. Už v roce 2016 je na pořadu Mistrovství Světa juniorek v Rusku v Kazani !!

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallery

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Nikola je čtvrtá na světe !!

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video