Porubští vrhači 2014

10.11.2014

V podzimním přechodném období atletického bilancovaní vám přineseme hodnocení letošní porubské atletické sezóny pohledem trenérů jednotlivých sekcí našeho klubu. Začneme vrhačema a svůj pohled přináší zodpovědný trenér porubských vrhačů Stanislav Šuška.

Nikol OgrodnikováZoom gallery
Nikol Ogrodniková

Letošní sezóna byla z pohledu porubských vrhačů určitě vydařená. Vždycky to múže být lepší, jak se říká, ale převládá spokojenost. Pyšnit se můžeme dvěma tituly mistra republiky a zároveň dvojnásobným zastoupením v reprezentaci ČR. Tak jsem zvědavý kdo z úspěšných oštěpařů půjde ve stopách naší odchovankyně Nikol Ogrodnikové účastnice letošního Mistrovství Evropy v Curychu a čerstvě 60 metrové oštěpařky.


KOULE 

Letos se mezi mladšími žáky ukazoval Samuel Novák, který vrhnul 11,00m což ho řadí na 16.místo tabulek ČR a čeká ho přechod mezi starší. Mezi mladšími žákyněmi se žádná porubačka nevešla do první padesátky ČR. Starší žákyně zastupuje na 38.místě Patricie Sýkorová, ale ta už s atetikou skončila. Starší žáky zastupuje v první padesátce pouze Luboš Nguyen Quang na 26.místě, čeká ho přechod mezi dorost a přestup na střední školu tak uvidíme jak to myslí s atletikou vážně. Porubské dorostenky zastupuje na 20.místě Veronika Bártová, ale možnosti jsou určitě velké - pokud zapracuje.

Samuel NovákZoom gallery
Samuel Novák

DISK

v roce 2014 celkem úspěšná porubská vrhačská discilína, účast na MČR mají Veronika Bártová mezi dorostekami a Honza Vantuch mezi žáky, kteří se do finále neprobojovali a nejlepším byl Luboš Nguyen Quang šestý z letošního MČR žactva a 10.místo letošních tabulek. Žákyně se s diskem nepotkaly. 

Luboš Nguyen QuangZoom gallery
Luboš Nguyen Quang

Jan VantuchZoom gallery
Jan Vantuch

KLADIVO

mezi žáky opět Luboš Nguyen na 18.místě tabulek ČR (ačkoliv se kladivu moc nevěnoval), žákyně nemáme a mezi dorostenkami se až na podzim začala rozhazovat Verča Bártová (tréninkové hody za 40m) jinak 29.místo tabulek s výkonem za 35m.

Veronika BártováZoom gallery
Veronika Bártová

OŠTĚP

výstavní porubská vrhačská disciplína :-) letos opět nezklamala. Mistrem republiky dorostenek se stala s přehledem Nikola Tabačková a mezi žáky jasně zvítězil Tadeáš Buzek. Oba reprezentovali Českou republiku i na mezistátním utkání v Maďarsku resp. ve Slovinsku, oba vedou české tabulky 2014. Před Nikolou je v roce 2015 Mistrovství světa v Kolumbii a Tadeáš se pokusí obhájit 60m žákovským oštěpem i mezi dorostenci. Mezi mladšími adepty se ukazovala v míčku děvčat Eliška Kotkolíková - letos 50m tak uvidíme jestli to myslí vážně. Čeká ji ještě rok mezi mladšími žákyněmi.

Nikola TabačkováZoom gallery
Nikola Tabačková

Tadeáš BuzekZoom gallery
Tadeáš Buzek

Eliška KotkolíkováZoom gallery
Eliška Kotkolíková


pokud máte zájem zařadit se do skupiny porubských vrhačů trénujeme pondělí+středa+pátek a máme i své stránky http://www.atletikaporuba.cz/skupina-suska-vrhaci  popř. facebookovou skupinu https://www.facebook.com/groups/456801711038911/

ozvěte se a příjďte - trenér vrhačů Stanislav Šuška

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Porubští vrhači 2014

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video