Postřehy z tribuny, aneb chodecká republika očima trenérů

19.2.2017

Tak jak bylo v předešlém článku slíbeno tak i plníme. V neděli  12.2. se konalo MČR v chůzi vrchol  halové chodecké  sezony. Vivi i Adam celou podzimní a zimní přípravu poctivě odtrénovali a jejich morálka a snaha je příkladem pro ostatní. Tak není divu na jaké výkony dosáhly.

Je pravda, že až s obdivem jsem musel sledovat Vivi  jak statečně se poprala na závodní dráze.

Neboť bohužel ani ji se nevyhnuly zdravotní patálie ke konci přípravy. Museli jsme hodně přizpůsobit trénink , abychom se vyrovnali s bolavým  tříslem a v závěru soustředění i  s nataženým lýtkem. Vše jsme dali do pořádku, ale na poslední chvíli (4dny před závodem) Vivi ještě potila teplotu a popravdě jsem se už obával jestli opravdu vystartuje.

Vivi se naštěstí na start postavila a jak už bylo zmíněno. Nejenže zašla oddílový a osobní rekord , ale umístila se i v tak vyrovnaném závodě na pěkném 6.místě.

Už se moc těším , až se nám podaří na závod připravit na 100% , bez virózy a dobře vyladěnými posledními tréninky. Myslím, že v létě hranice oddílového rekordu ještě  výrazně zlepšímeJ

U Zajdy bylo postavení zcela jiné. V tréninku vypadalo, že hranice 16:30min by mohla být pro Zajdu nadosah. I nedávný závod na 3000m,kde se stal Mistrem Moravy a Slezska časem 10:23min představoval dobrou kondiční a vytrvalostní připravenost.

Obzvlášť jsme si chtěli napravit reputaci z MMaS v chůzi, kde byl Zajda diskvalifikován.

Adam závod rozešel rozumně,  kluky nechal trošku poodejít. Doufali jsme, že v závěru bude mít více sil a popere se o titul. V závode ukázal Adam Feranec  (SSK Vítkovice) svoji momentální připravenost  a nedal soupeřům šanci. Adam se snažil  dotáhnou alespoň na stříbrnou pozici, chvilkami to vypadalo nadějně, ale bohužel se mu to nepodařilo. Adamovi závod úplně nesednul a musel se spokojit s bronzovou medailí. Je to pro něj obrovský úspěch  a věřím, že v letní sezoně už získá titul.

Na závěr musím poznamenat ,že Adam nedostal na MČR ani jedno napomínaní za porušení chodeckého stylu.

Karel Ketner a Vít Polášek


Zoom gallery

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Postřehy z tribuny, aneb chodecká republika očima trenérů

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video