Sezona zakončena dorosteneckým M ČR

11.10.2020

Zoom galleryV sobotu 3. 10. jsme zakončili letošní prapodivnou atletickou sezonu v Jablonci na mistrovství České republiky dorostu. Účast našich dorostenek na tomto M ČR znamená, že družstvo děvčat patří mezi republikovou špičku! M ČR se účastní pouze 8 nej týmů republiky! I když děvčata na Mistrovství Moravy a Slezska získaly překvapivou skvělou stříbrnou medaili za 2. místo, věděli jsme, že letos to na medaili na M ČR asi úplně nebude! Na druhou stranu jsme nechtěli dát nikomu ani jeden bod zadarmo :-), a tak jsme se vydali do Jablonce bojovat!

 

Samotný republikový šampionát byl na Jablonec za velmi hezkého počasí, až na ten protivítr, který místy dosahoval až k 7m/s, průměrně kolem 3,5-4m/s velice příjemný!!! Pro běhy to znamenalo hodně nepříjemností a pro ty atletky, které nejsou silově příliš zaměřené to bylo mnohem složitější. Naopak na dálce a trojskoku, které se postavily po větru, to opravdu lítalo :-), avšak minimálně 90% pokusů bylo v příliš velkém větru do zad. My trenéři jsme z tohoto mistrovství měli hodně rozporuplné pocity. Na jednu stranu děvčata prokázala, že jsou opravdu na republikové úrovni i co se týče finálních výsledků, ale také došlo k některým nešťastným/smolným situacím, ale o těch později. Teď k samotným závodům :-)...

Závodu se účastnily porubské dorostenky posíleny o porubské žákyně do plného počtu 24 startujících děvčat v družstvu. Jsme moc rádi, že nás posílily a staly se platnými členy družstva také děvčata z TJ TŽ Třinec a AK EZ Kopřivnice - děkujeme vedení těchto klubů za uvolnění pro hostování za Porubu! Děvčata, které u nás hostovaly byly platnými členy týmu, a hlavně se podařilo děvčata do týmu zapojit taky lidsky a snad se do jejich srdce dostalo taky trošku toho našeho porubského, za které všichni bojujeme moc rádi! Děvčata, která letos zasáhla do bojů na M ČR byla:

Bienieková Natálie Atletika Poruba
Březná Gabriela Atletika Poruba
Dokulilová Aneta Atletika Poruba
Fialová Dominika Atletika Poruba
Fistrová Adéla Atletika Poruba
Hlaváčová Klára Atletika Poruba
Homolková Valentýna Atletika Poruba
Jeličová SabinaAK EZ Kopřivnice
Kaspřiková Elen Atletika Poruba
Krchňáková Tereza Atletika Poruba
Krchová Alžběta Atletika Poruba
Kulichová KlaudieTJ TŽ Třinec
Matějková Vendula Atletika Poruba
Petrová Nina Atletika Poruba
Pindorová ZinaTJ TŽ Třinec
Schneeberger Melanie Atletika Poruba
Sikorová TerezaTJ TŽ Třinec
Toová Klára Atletika Poruba
Uvírová VivienAtletika Poruba
Vajdová Karolína Atletika Poruba
Válková EmaAtletika Poruba
Válková Nina Atletika Poruba
Vantuchová Sabina Atletika Poruba
Zdražilová DenisaAtletika Poruba

Další, kteří se podíleli na úspěchu tohoto družstva byli trenéři, kterým tímto také děkujeme za jejich pomoc a příkladnou spolupráci!!! Jedná se o osobní a klubové trenéry jednotlivých svěřenců, kterými jsou abecedně (klub atleta/atletů):

Duda AlešAtletika Poruba
Feilhauerová JanaAK EZ Kopřivnice
Fiala JakubAtletika Poruba
Fiala MartinAtletika Poruba
Ketner KarelAtletika Poruba
Lubojacki KamilTJ TŽ Třinec
Sajdok StanislavTJ TŽ Třinec / Atletika Poruba
Uhrová ZuzanaAK EZ Kopřivnice
Válka IvanAtletika Poruba

A nyní k samotným závodům. Nebudeme zde probírat jednotlivé atlety či disciplíny, jedná se o závod družstev a bojujeme vždy jako tým, ne jednotlivci! Od začátku závodu a jak se postupně disciplíny vyvíjely jsme se za začátku drželi průběžně na 3-5. místě v pořadí.

Po prvních dvou vyhodnocených disciplínách jsme se drželi na velmi lichotivém 3. místě, kdy získané body v chůzi a na 100m byly předpokládané. I když pár bodíku nám asi "sfoukl" silný protivítr...

Chůze + 100m  
A. C. TEPO Kladno26
TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.22
Atletika Poruba z.s. 16
SSK Vítkovice, z.s.16
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště13
Univerzitní sportovní klub Praha11
AK ŠKODA Plzeň8
ASK Slavia Praha0

tyč, oštěp a 800m jako další vyhodnocené disciplíny, nás pořád držely ještě v bojích o medaile s příjemnými "nadstandardními" body jak z tyče, tak 800m

+ tyč, oštěp, 800m  
A. C. TEPO Kladno58
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště50
SSK Vítkovice, z.s.44
Atletika Poruba z.s. 34
Univerzitní sportovní klub Praha32
AK ŠKODA Plzeň26
TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.22
ASK Slavia Praha14

po kladivu, dálce a 100m př, kde jsme sice získali předpokládané body, již bylo docela jasné, že dle předpokladů bude o zlato a stříbro bojovat tým Kladna a Uherského Hradiště. U nás šlo o boj na 4-8. místě. Bohužel v tuto chvíli nastala jedna smolná situace, která nám trenérům po závodech dodávala právě ty smíšené pocity z těchto družstev. Zina se v rámci rozcvičení a rozběhání před závodem dostala do zdravotních problémů, kdy měla problém v oblasti klenby chodidla a nemohla pořádně ani došlápnout. Co se týče bodů, tak šlo o velkou ztrátu v družstvu (100m př, dálka, 300m př), která jak později zjistíte byla jako jedna z klíčových. Zina samozřejmě danou situaci "oplakala", ale nic se nedá dělat. Je to sport a takové věci se prostě občas stávají!!! Daleko důležitější je zdraví!

+ kladivo, 100m př, dálka  
A. C. TEPO Kladno80
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště79
TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.64
SSK Vítkovice, z.s.60
Atletika Poruba z.s.46
Univerzitní sportovní klub Praha44
ASK Slavia Praha40
AK ŠKODA Plzeň35

V dalších disciplínách 400m, disk a výška, jsme si bodově polepšili oproti předpokladům , a také se bodově přiblížili k boji o 4 místo. Děvčata předvedla co bylo v jejich silách a možná ještě o kousek více :-)

+ 400m, výška, disk  
A. C. TEPO Kladno110
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště103
TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.83
SSK Vítkovice, z.s.83
AK ŠKODA Plzeň70
Atletika Poruba z.s. 67
Univerzitní sportovní klub Praha56
ASK Slavia Praha44

A přišly na řadu disciplíny ve velké části neoblíbené, ale bohužel na družstvech i tyto disciplíny je potřeba obsadit, protože i zde jsou body nutné pro družstvo. 300m př bylo slabší, díky tomu, že nemohla starovat Zina, ale Anet v novém PB příjemně překvapila a ztráta nebyla až tak veliká. Na 2000m př nastoupily Vendy a Terka. Vendy potvrdila svou pozici z M CR a získala výborné a předpokládané body. Terka byla na této distanci nováčkem a premiéra nedopadla vůbec dobře :-(... Terezce bohužel nešťastnou náhodou, došlapem za vodním příkopem "nevydržela" noha a došlo k velmi nepříjemnému zranění nohy. Terka byla moc statečná a i díky tomu a jednomu z rodičů, který nám s Terezkou následně pomohl se vše nakonec zvládlo vyřešit. Terezce všichni držíme palce při léčbě zraněné nohy a těšíme se na její návrat.

+ 2000m př, 3000m, 300m př  
A. C. TEPO Kladno137
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště136
TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.101
SSK Vítkovice, z.s.97
AK ŠKODA Plzeň87
Atletika Poruba z.s. 79
Univerzitní sportovní klub Praha74
ASK Slavia Praha73

Posledními disciplínami před štafetami, které ještě nebyly obodovány byly koule (bez naší účasti), trojskok, 200m a 1500m. Body odpovídaly přibližně tomu co jsme předpokládali, více bodů na 200m nám zhatil silný 4m/s protivítr v prvním běhu, který některým z našich děvčat vůbec nesvědčí! Přesto bojovaly... Před štafetami sice "až" 7. místo se ztrátou 28b na 3 a 18b na 4. místo

+ koule, trojskok, 200m, 1500m  
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště180
A. C. TEPO Kladno170
SSK Vítkovice, z.s.128
TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.118
AK ŠKODA Plzeň108
Univerzitní sportovní klub Praha104
Atletika Poruba z.s. 100
ASK Slavia Praha100

Po štafetách to vypadalo v konečném pořadí mnohem, ale mnohem zajímavěji. Děvčata sice zůstala na konečném 7. místě, což samo o sobě je jedno z nejlepších umístění dorostenek v historii klubu na M ČR družstev dorostenek, ale když si vzpomenete na zdravotní obtíže, které bohužel ten den potkaly naše děvčata - Zinu s Terkou, tak by výsledné pořadí pro náš klub znamenalo při nejhorším 4.místo, možná i boj o medaili. Na druhou stranu je pro nás mnohem, ale mnohem zásadnější, aby se děvčata daly zdravotně do pořádku!!! I proto jsme s výsledky M ČR maximálně spokojeni!!! Dle některých nejmenovaných trenérů (hlavně z Čech) jsme jeli jako outsider, ale samy děvčata dokázaly, že se s nimi musí počítat - Atletika Poruba patří mezi nej 8 týmu v ČR!!! V konečném pořadí chybělo na 4. místo pouze 7b a na medaili "jen" 16bodů. Za optimální situace by na to mít děvčata mohly.

+ 4x100m, 4x400m Kompletní tabulka 
A. C. TEPO Kladno191
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště190
SSK Vítkovice, z.s.136
TJ LIAZ Jablonec n/N., z.s.127
Univerzitní sportovní klub Praha127
AK ŠKODA Plzeň121
Atletika Poruba z.s. 120
ASK Slavia Praha108

Z výše uvedeného Vám je již věříme, že pevně jasné, proč byly naše pocity po M ČR tak smíšené... - děvčata předváděla s ohledem na povětrnostní podmínky výborné výsledky, takže by se mohlo jen slavit. Oslavy, ale samozřejmě zastavily již zmiňované zdravotní problémy, které se projevily až v den závodu. Kdo není zdravý, ani na M ČR nejede.... zdraví je pro nás prioritou číslo jedna, ne body či medaile. Pořád se ještě jedná o mládež....

ZÁVĚREM - všem děvčatům moc a moc gratulujeme k medailím na MMaS :-) a účasti na M ČR s noclehem v Jablonci, který jste si pevně věříme maximálně užily!! Zraněným Zině a Terce držíme palce při léčbě zranění a rychlé rekonvalescenci.

 

A jak to nakonec celé dopadlo v bodování o nejlepší bodovačku družstev, která si odveze mega dort :-)? V tabulce nejsou uvedeny všechny startující děvčata. Jsou zde uvedeny pouze ty, které získaly minimálně 0,01bodu v kterémkoliv kole družstev, ve kterém nastoupily.
Zoom gallery

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde - https://online.atletika.cz/vysledky/41277/

Fotogalerie zde - https://www.facebook.com/atletikaporuba/posts/10157704725483364

 

Autor: Fiala Martin, Válka Ivan

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Sezona zakončena dorosteneckým M ČR

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video