Soutěž družstev mladšího žactva 2017 zahájena v Opavě!

12.5.2017

Zoom galleryVe čtvrtek 11.5. 2017 byla v Opavě zahájena soutěž družstev mladšího žactva. Před tím, než si řekneme jak se našim mladým atletům dařilo či nedařilo, si řekneme pár základních informací pro ty méně znalé k samotné soutěži družstev.

Každé družstvo (je jedno zda dívčí či chlapecké) se může skládat maximálně z 20 startujících. Každý závodník může absolvovat maximálně 3 disciplíny (3 samostatné nebo 2 samostatné + 1 štafeta). Soutěž má 4 základní kola, kde do následného finále Moravskoslezského kraje postupuje prvních 6 týmů děvčat a 6 týmů chlapců. První tři týmy děvčat a chlapců z finále Moravskoslezského kraje postupuje na finále celé Moravy proti týmům z Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje.

A teď již k samotným závodům prvního kola družstev. Je potřeba říci, že se na prvním kole sešlo celkem 415 startujících atletů (177 chlapců, 238 děvčat) v celkem 905 startech. Přestože na začátku panovaly trošku obavy jak se podaří takové množství startů zvládnout dle časového pořadu, se toto s menšími časovými úpravami nakonec pořadateli zvládnout podařilo! Za což si samozřejmě zaslouží pochvalu :-).

Chlapci
Chlapci měli pár chybějcích členů, kteří se na poslední chvíli ze zdravotních důvodů omluvili, přesto naši chlapci bojovali a snažili se dostat na co nejlepší pozice. Bylo na nich opravdu vidět zapálení pro závody a myslíme si, že nikdo z nich svůj vlastní závod s časem, délkou, výšku či soupeři nevzdal! U chlapců se jednoznačně nejlépe vedlo Vojtovi Kuznikovi, který měl poměrně složitou kombinaci disciplín 60m (celkově 2.místo),150m (3.místo),300m(1.místo), ale všechny disciplíny zvládl naprosto skvěle a v osobních rekordech! Vojtu následovali co se týče výsledků Honza Hrabec a Patrik Chovanec. Celkově se naší chlapci umístili na velice slušném a zároveň prozatím i postupovém 5. místě! Všem chlapcům moc děkujeme za předvedené výkony a samozřejmě i účast na závodech.

Zoom gallery  Zoom gallery

Děvčata
Mladších žaček máme v oddíle o něco více než chlapců a tak jsme si mohli dovolit sestavit dvě družstva. U děvčat bude po tomto prvním kole důvod se rozepsat trošku více než u chlapců a to protože nás překvapovali v každé disciplíně do které nastoupili...
Začalo to 60m překážek, kde jsme v osobních rekordech brali 2. místo (Dokulilová), 3.místo (Fialová), 4.místo (Homolková).
Současně s překážkami probíhala výška dívek a zde se na osobáček a vítězství ve výšce vyšplhala Homolková Valentýna. Čtvrtá skončila Válková Nikola.
Jako další velmi úspěšnou disciplínu lze hodnotit 60m, kde se našim děvčatům také velmi dařilo o čemž svědčí vítězství Daniely Bártové, 2. místo Michaely Poštulkové, 5. místo Denisy Zdražilové.
Následovaly běhy na 800m, kde vyhrála Toová Klára, a na 7. místě se umístila Sabina Vantuchová.
S 800m probíhaly technické disciplíny v dálce, kouli a oštěpu. V dálce v osobních rekordech na 2. místě Dokulilová Aneta, 4. místě Homolková Valentýna a 7. místě Petrová Nina.
V kouli také v novém osobním rekordu vyhrála Daniela Bártová.
V oštěpu zase zvítězila také v osobním rekordu Šušková Marie.
Běhy na 300m pro nás znamenaly další "žně" a to 1.místo Denisy Zdražilové, 2.místo Niny Válkové, 3.místo Niny Petrové, 4.místo Michaely Poštulkové, 6. místo Melanie Schneeberger.
Následoval dlouhý běh na 1 500m, kde se na start postavily dvě naše děvčata, která v cíli skončila na 2. místě Gabriela Březná, a na 7. místě Vendula Matějková.
Závěrečné disciplíny jednotlivců na 150m byly opět v režii našich děvčat a to na 1.místě Daniela Bártová, 4.místě Dominika Fialová, děleném 5.místě Denisa Zdražilová a Daniela Dutková, 7.místě Michaela Poštulková.
Ve štafetách a tím i poslední disciplíně jsme získali 1.místo, 2.místo, 4.místo a 7.místo.

Pořadí TOP10 v rámci 1. kola družstev
Zoom gallery

V celkovém hodnocení to znamená, že naše děvčata zvítězila v prvním kole a jsou na nejlepší cestě k postupu do krajského finále! Podařilo se jím to dokonce s poměrně značným náskokem, který jsme bez diskuze ani náhodou nečekali. Všem ať se umístili jakkoliv a i když zde náhodou nebyli vyjmenováni moc a moc děkujeme za úžasnou reprezentaci našeho atletického oddílu.

Zoom gallery  Zoom gallery  Zoom gallery

A jak to vlastně vše dopadlo z pohledu družstev?

Mladší žáci
1.TJ Sokol Opava202,00
2.SSK Vítkovice96,50
3.TJ TŽ Třinec81,50
4.TJ Valašské Meziříčí78,50
5. Atletika Poruba z.s. 62,50
6.TJ Start Havířov52,00
7.TJ Slezan Frýdek-Místek46,00
8.Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice32,00
9.Atletický klub Hošťálkovice, z. s.10,00
10.SSK Vítkovice B4,00
11.Sokol Opava B2,00
12.TJ Slezan Opava, z.s.2,00

 

Mladší žákyně 
1. Atletika Poruba z.s. 246,33
2.Atletický klub EZ Kopřivnice79,5
3.TJ TŽ Třinec74
4.SSK Vítkovice67,5
5.TJ Sokol Opava60
6.TJ Valašské Meziříčí57
7.TJ Slezan Frýdek-Místek32
8.Atletický klub Hošťálkovice16
9.TJ Start Havířov13
10.TJ Slezan Opava, z.s.9,33
11.SSK Vítkovice B8,33
12.Poruba B5
13.AK Bohumín, z.s.3
14.Sokol Opava B1
15.Kopřivnice B0

Stejně tak jako minulý rok tak i letos budeme bojovat o speciální dort pro nejlepšího bodovače a jak to vypadá po prvním kole?
Zoom gallery

Závěrem bychom samozřejmě rádi poděkovali všem chlapcům a děvčatům, kteří se prvního kola účastnili, protože se všem podařilo dosáhnout celkem na neskutečných 86 osobních rekordů!!!

Skvělá reprezentace našeho klubu! Všem zúčastněným děkuje tým trenérů, který se o naše svěřence mladšího žactva stará.

Kompletní výsledky všech našich svěřenců jsou k dispozici zde.

Nové osobáčky si mohou naši svěřenci prohlédnout zde - Soubor:noveosobnirekordy20170511_opava.pdfPopis:

 

Druhé kolo se koná ve čtvrtek 25.5. v Třinci! Informace včetně časového pořadu budou následovat, jakmile budou k dispozici.


TĚŠÍME SE NA VÁS!

Zoom gallery

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Soutěž družstev mladšího žactva 2017 zahájena v Opavě!

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video