Systém výchovy atletů v ATLETIKA PORUBA

3.9.2021

Náš porubský atletický klub má za sebou již více než 40.letou, velmi úspěšnou historii. Vždy jsme se mohli pochlubit výborným systémem výchovy talentovaných dětí, od malých atletů po dospělé reprezentanty a medailisty ze světových akcí. V klubu si předáváme děti podle věku tak, aby mohly plynule pokračovat v atletice až na mety nejvýšší. Jestli vás zajímá jak to v klubu děláme, čtěte dále.

Zoom gallery

Velmi známá jsou jména našich odchovanců z doby nedávné i ze vzdálenější historie, která prošla porubským atletickým systémem výchovy talentů.

  • Nikola Ogrodniková - vicemistryně Evropy a Atletka roku ČR 2018
  • Táňa Netoličková - vicemistryně světa
  • Adam Ptáček - vicemistr světa
  • Nikol Tabačková - mistryně Evropy
  • Ivana Koktavá - finalistky mistrovství Evropy
  • Milan Kovář - reprezentant ČR, osmimetrový dálkář

Porubský systém výchovy atletů je založen na všestranném, plynulém, postupném a kontinuálním rozvoji talentovaného dítěte. Děti postupně přecházejí v čase od základní všeobecné přípravy až k přípravě speciální, která začíná teprve v dorosteneckém a juniorském věku.


V roce 2021 tedy již přešly ročníky 2009 z přípravky do mladšího žactva a ročníky 2007 z mladšího žactva do staršího žactva (poslední "opozdilci" nejpozději na konci září !). Ročníky 2005 již opustily naše SPS a plynule přešly do SCM.

V příštím roce 2022 přejdou z přípravky do mladšího žactva ročníky 2010 a z mladšího žactva do staršího žactva ročníky 2008.

Zoom gallery

 

Máme výborně fungující atletickou přípravku AP již od předškolních dětí, která se věnuje komplexnímu rozvoji pohybových dovedností dítěte a víceméně supluje ne příliš kvalitní a nedostačující pohybové aktivity dětí doma či ve škole.

Děti začínají ve školičce určené předškolákům a potom plynule procházejí všemi kategoriemi přípravky a k přechodu mezi mladší žactvo (letos ročníky 2009).

Plynule navazujeme sportovním střediskem SPS, kde již děti začínají vnímat atletiku jako sport a navazují na obecné pohybové předpoklady získané v přípravce.

Po atletických začátcích v mladším žactvu děti plynule přecházejí k atletickým trenérům do staršího žactva (letos ročníky 2007).

Šikovné, zapálené a talentované děti pokračují ve sportovním centru mládeže SCM, kde již začínají pracovat s trenéry specialisty na své vyvolené disciplíně. Postupně přecházejí z dorosteneckého základního specializovaného tréninku k juniorskému tréninku, kde již dominuje touha po výkonu (letos ročníky 2005).

V tomto období velmi úzce spolupracujeme také se sportovním gymnáziem Ostrava, kde mohou talentované děti kombinovat studium s atletikou.

Samozřejmě největší radost máme, když mladý atlet z našeho systému výchovy doputuje až do dospělé atletiky a to na jakékoliv úrovni. I z toho důvodu jsme před lety založili ligové družstva mužů a žen.


Atletika Poruba je tady pro všechny mladé zapálené sportovce a pokud máte jakékoliv dotazy k našemu systému výchovy ozvěte se.

šéftrenér klubu - Mgr.Stanislav Šuška

atletika-poruba@seznam.cz

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Systém výchovy atletů v ATLETIKA PORUBA

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video