Tadeáš Buzek odlétá do Gruzie na EYOF 2015

23.7.2015

Dalším porubským oštěpařem, který bude reprezentovat porubskou atletiku na velké zahraniční akci je Tadeáš Buzek. Svými letošními výkony se nominoval do 14 členné reprezentace atletů ČR, která se zúčastní Evropského olympijského festivalu mládeže v gruzínském hlavním městě Tbilisi. Olympijská výprava ČR odlétá v sobotu 25.7. z Prahy a vrací se v neděli 2.8. Držte palce Tadeášovi při první velké mezinárodní akci !

Zoom gallery

Tadeáš se letos zlepšil v hodu 700g oštěpem na 66,34m čímž splnil limit pro účast na EYOF 2015. Vzhledem k tomu, že to bude první opravdu velká mezinárodní akce, hlavním cílem je získávání zkušeností a testování vlastní psychické odolnosti. Věříme, že se Tadeáš silné evropské konkurence nezalekne a předvede své maximum. V příštím roce 2016 by měl hájit naše barvy na Mistrovství Evropy do 17 let tak věříme, že účast v Gruzii bude perfektním odrazovým můstkem !

oficiální stránky EYOF 2015 http://www.tbilisi2015.com/en/

Zoom gallery

Naši sportovci budou ubytování v klasické olympijské vesnici společně s ostatními výpravami a všemi sporty najednou.

Zoom gallery


Letní evropský olympijský festival mládeže představuje vrcholnou událost mladých sportovců ve věku 14 až 18 let. Tato akce se koná ve dvouletých cyklech a vždy v lichých letech z iniciativy Asociace evropských olympijských výborů (EOV).

Založením významné sportovní akce pro mládež Evropa navázala na tradici jiných kontinentů – například na Asijské nebo Panamerické hry. O vysoké prestiži letních i zimních festivalů svědčí také to, že jejich součástí jsou slavnostní zahajovací a závěrečné ceremoniály, po dobu jejich trvání hoří olympijský oheň, nechybějí sliby sportovců a rozhodčích, při vyhlašování nejlepších závodníků zní na počest vítězů státní hymna a na stožáry stoupají vlajky všech medailistů.

Na letním festivalu startuje okolo 2500 účastníků ze 45 – 48 zemí Evropy.

Zoom gallery

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Tadeáš Buzek odlétá do Gruzie na EYOF 2015

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video