ÚSPĚCH!!! Tři medaile z MČR žactva 2013!

23.9.2013

Jako velmi povedené musíme hodnotit letošní MČR žactva, které se konalo tento víkend v Praze. Porubáci vybojovali tři medaile, z toho hned dvě zlaté! Nejlepším výkonem roku a Mistryní ČR se v oštěpu stala Nikol Tabáčková. Rovněž v nejlepším letošním čase vyhrál na překážkách Michael Kijanica a sbírku medailí uzavřela Paťa Gamonová bronzem v oštěpu. GRATULUJEME!!!

 

PORUBŠTÍ MEDAILISTÉ

 

Zoom gallery


 

Nikol Tabáčková

 • 1.místo - oštěp - 50,57
 • 16.místo - disk - 24,13

  Zoom gallery

Poprvé hod za padesátimetrovou hranici zajistil favoritce závodu Nikol Tabáčkové jasnou zlatou medaili. Vylepšila tak rok starý rekord rekord šampionátu.  Nikol si zároveň zajistila účast na mezistátním utkání v Maďarsku.

V disku chyběla Nikol nejen motivace, ale také technika. Výsledek tomu odpovídá.

 

 

Michael Kijanica

 • 1.místo - 100 př - 13,61
 • 6.místo - 200m př - 26,96

Zoom gallery

Michael dokázal, že je opravdový závodník. Do finále postoupil z druhého místa ve výborném čase 13,66. V napínavém finále se na poslední překážce přehnal přes soupeře a zvítězil o jednu setinu v nejlepším letošním výkonu 13,61. I Michael si tak zajistil víkendovou pozvánku do Budapešti.

Z počátku doplňková disciplína, do které jsme nevkládali větší naděje, se po výborném rozběhu stala možným dalším úspěchem. Ve finále ovšem rychle došly síly, takže tentokrát to na medaili nestačilo, nicméně 6. místo je velmi solidní.

 

Patricie Gamonová

 • 3. místo - oštěp - 36,86

Zoom gallery

Za suverenní Nikol Tabáčkovou byl v soutěži oštěpu dívek velmi vyrovnaný souboj. V něm dokázala Patricie uhájit třet pozici a vybojovala bronzovou medaili.

 

 

 Barbora Křížkovská

 • 6.místo  - oštěp - 34,75

Zoom gallery

Zle si nevedla ani další zástupkyně oštěpařké porubské minivýpravy Barča Křížkovská. Šesté místo lze hodnotit jenom kladně, možná zpětně Barča lituje podceněnou přípravu... určitě to mohlo létat dále.

 

Veronika Bártová

 • 12. místo - kladivo - 30,01

Zoom gallery

Jen těsně překonala Verča třicetimetrovou hranici. Na prvních pokusech svírala Veču nervozita. Třetím hodem si alespoň zajistila průměrné dvanácté místo. 

 

Michaela Sýkorová

 • 16. místo - kladivo - 26,84

Zoom gallery

Míša bohužel v soutěži kladivářek úplně propadla. Nesoustředěnost, boj s technikou, nervozita možná i další aspekty hrály rozhodujcí roli v nevydařeném představení Míši.

 

 

Kristýna Kublová 

 • 17. místo - 200m př - 32,52

Zoom gallery

Naběhané kilometry, dřina na trénincích vyšly vniveč v rozběhu 200m překážek dívek. Kristýna nedokázala prodat to, co v sobě má. Umístění na samém konci startovního pole je zklamáním. 

Oficiální výsledky

ZDE


Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallery

Zoom gallery

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • oštěp

  Michal gratulace k medailím a osobním rekordům! :) Jen upřesňuji že žákyně neházely oštěpem 500g poprvé jak je uvedeno v článku, ale již v loňském roce, kdy vyhrála Durčáková výkonem 46,21. Rekord šampionátu tedy nebyl ustaven ale vylepšen o 4,36 metru :)

  • Coach Opraveno dekujeme za pripominku. Stejnou chybu ma i CAS na svem webu:D

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Atletika Poruba > Klub > Aktuality > ÚSPĚCH!!! Tři medaile z MČR žactva 2013!

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video