Úspěšné halové Mistrovství ČR žactva

3.3.2020

Zoom galleryV letošním roce se halové M ČR konalo v Praze. Akce se účastnilo osm porubských atletů a atletek. Na akci jsme vyjeli již v pátek, ubytovali se a zašli kouknout do haly. Svěřenci si halu osahali, rozběhali se před víkendem a večer si užili na ubytování :-). V obou dnech mistrovství jsme měli nějaké ty šance na krásné umístění. Nakonec z toho byly lehce nad "plán" dokonce čtyři medaile!!! O tomto halovém mistrovství nyní můžeme tedy říci, že se stalo historicky nejúspěšnějším HALOVÝM mistrovstvím žactva co se počtu medailí týče! Doposud to byl rok 2018 se třemi medailemi. Mistrovství ČR se účastnili

 

  • Bienieková Natálie
  • Březná Gabriela
  • Holšánová Amálie
  • Charvátek Jan
  • Schneeberger Melanie
  • Teslík Maxim
  • Válková Nina
  • Zach Matyáš

Pořadí jednotlivých atletů na tomto M ČR bylo následující:
Zoom gallery

A teď se podívejme na jednotlivé atlety a atletky a řekneme si ke každému nějakou zajímavost související s M ČR :-)... Ještě je potřeba jako pokaždé zdůraznit, že už jenom samotná účast na republikovém šampionátu v každé kategorii není sranda, je za tím hodně píle a málokdo se tam podívá...!

Bienieková Natálie
Natka si splnila limit na M ČR výborným výkonem pouhých 9dní před samotným republikovým šampionátem, na posledním možném závodě :-). Opřela se do toho tehdy pořádně a byl pro ní z toho osobák ve velkém zlepšení o téměř 12sekund! Na šampionátu se běhalo rovnou o medaile, takže závod má trošku jiné tempo, běží se trošku jinak než jenom na čas a někteří favorité na to doplatili... běželi například i o 15sekund pomaleji než měli zaběhnuto... Natka bojovala statečně a téměř dosáhla na svůj osobáček. Za tím zaostala o pouhé cca 3 sekundy. Na 1500m to není mnoho :-) a bylo z toho pěkné 16. místo v ČR! Gratulujeme.

Březná Gabriela
Gabka si letos v hale zaběhla 300m a k jejímu překvapení to nebyla taková hrůza. Dokonce jí to začalo i bavit. A to tak, že si na této trati vybojovala účast na republikovém šampionátu. Do šampionátu šla s osmým časem. Do finále šlo, ale jen šest nejlepších z rozběhů... Gabka se rozběhu vůbec nebála a vydala ze sebe úplně vše. Výborný výkon znamenal osobáček 41.43s a docela překvapivý postup do finále!!! Ve finále už tolik sil nezbývalo, kde navíc běžela v první dráze, která jí příliš nepomůže... to stačilo i tak na vynikající celkové 5. místo v ČR!!! Velká gratulace!

Charvátek Jan
Honza si vybojoval zaslouženou účast na M ČR ve skoku o tyči. V této technicky jedné z nejnáročnějších atletických disciplín jej připravuje trenér Jakub Fiala. Honzův osobák je 3.02m a do závodu nastupoval z 10. místa... v závodě se dostal přes výšku 3.00m a pokusy na osobáku 3.15 jako další postupné výšce již byly nad jeho síly..., přesto si udržel výborné 10. místo v ČR ze kterého do závodu nastupoval! Gratulujeme!

Schneeberger Melanie
Melanie nastupovala do závodu na 300m jako jedna z vážných kandidátek na finále, ale až s pátým časem ze startovek! V rozběhu se trošku bála šesté dráhy :-), ale zvládla to bravůrně a novým osobákem 41.03s postoupila jasně do finále! Ve finále "vyfasovala" opět šestou dráhu :-)... a moc z toho i přes výkon v rozběhu nadšená nebyla... Nakonec to vše, ale dopadlo dobře a Melča se dostala poprvé v její historii pod 41s na čas 40.75!!! Tento čas jí řadí na 17. místo celé historie žákyň v hale a zároveň to pro ní znamenalo BRONZOVOU medaili, kterou si z tohoto šampionátu nakonec odvážela :-)!!! Moc gratulujeme!

Teslík Maxim
Max vstupoval do svého závodu na 300m jako jeden z favoritů na medaili... A jak jistě víte, vstupovat do soutěže jako jeden z favoritů Vám může svázat nohy... Naštěstí se to Maxovi v rozběhu nestalo a s přehledem si doběhl třetím časem pro postup do nedělního finále. Bohužel měl Max během noci ze soboty na neděli střevní potíže. On jistě ví, co příště změní... V neděli na něm bylo vidět, že místo aby plný sil se do závodu "vrhnul" tak tam pomyslný kousek energie z večera, chyběl. Přesto bojoval co to šlo a vyšlo to :-)! Max si odvážel 3. místo a bronzovou medaili z republikového šampionátu!! Moc gratulujeme!

Válková Nina
Nina se na M ČR probojovala na pro ni méně zvyklou trať, kterou je 800m. V této trati, protože po rozbězích se běží ještě finále, hodně záleží na tom ve kterém jste rozběhu, jak rychle je Váš rozběh zaběhnutý apod... Nina šla ve druhém ze tří rozběhů. Běžela podle plánu a na to, na co momentálně má. Byl z toho nový osobáček 2:25.28 a tak to na tak velkých akcích má být! Běžíte/skáčete/vrháte/hážete na hraně svých možností, čímž jsou osobáčky... Bohužel se Nina do finále nedostala, což jí trošku mrzelo, protože moc nechybělo. Nakonec skončila i tak na krásném 11. místě v ČR!!

Zach Matyáš
Matyáš se na M ČR probojoval/přihlásil na 60m a 60m př. Favoritem a jeho primární disciplínou byly ovšem překážky. Kombinace těchto dvou sprintů je poměrně náročná, zvláště u žáků/žákyň, kde čas na regeneraci rychlých svalových vláken je poměrně malý, občas se zdá, že téměř nulový... Tentokrát to, ale vyšlo :-)! Matyáš měl první cíl... na překážkách zvládnout v klidu a uvolněně rozběh - bez nervů jak na MMaS, kde z toho byl bohužel nezdařený běh. Tentokrát se již poučil a postup z rozběhu byl jasný. První cíl splněn! Chvíli po překážkách - do cca 20minut! startoval na hladké 60m. I z této hladké distance se mu nakonec podařilo postoupit v novém PB 7.41. A teď již příprava na finále, kde se v rozbězích běželo extrémně rychle!!! Časy 8.29, 8.30 byly v tu chvíli časy, které o 0,10s v sezoně nikdo ještě neběžel :-(! Takže přišla na řadu masáž stehen, lýtek, ... zahřátí a aktivace svalových vláken na maximum!!! A pak už jen běžet na hraně možností. Uzavíraly se zde i sázky o čokolády :-D zda Matyáš vyhraje, bude na bedně nebo to nevyjde :-)! Nakonec z toho byl extrémně napínavý závod, kde po doběhu v cíli všichni mlčeli a čekali na výsledky, protože 3 kluci doběhli na oko téměř nepostřehnutelně stejně. Jakmile hlasatel začal po pár minutách vyhlašovat vítěze, bylo jasno Matyáš získal TITUL MISTRA ČR! Moc gratulujeme!!! Následně ještě běžel 60m hladkých, kde doběhl ve finále na konečném 7.místě, ale to již radost z překážek Matymu nezkazilo... Výkon z finále překážek 8.26s je pro Matyáše osobním, klubový rekordem a zároveň se jedná o nejlepší výkon 14letých v historii!!!!!

Štafety 4x200m
Chlapci - ve složení Zach, Teslík, Charvátek, Boďa běželi naší žáci. Složení štafety se dávalo dokupy na poslední chvíli, protože jiný atlet účast na M ČR ve štafetě s dojezdem do Prahy odmítl... i to se občas stává. Štafeta byla seběhaná velice slušně na to jak hekticky se skládala... Chlapci bojovali z plných sil... první i druhá předávka v pořádku. Na třetí předávce bohužel nedopadlo nic dobře a předávky, které zrovna v hale vypadaly "nejlépe" ze všech nevyšly... třetí předávka prostě spadla na zem. Zvednutí kolíku a následná snaha doběhnout byla příjemným pokusem, ale bez šancí pomýšlet na medaili. Bohužel i to se stává :-(... chlapci si, ale zachovali chladnou hlavu a s kolíkem doběhli - i to je potřeba ocenit... a jak by to dopadlo? Kdyby si dobře předal i třetí úsek, tak by to bylo nejspíše na hraně 3-7. místa, kde se vešlo 5 štafet do 0,25s... tam by se chlapci pohybovali! Ale na kdyby se nehraje :-), tak snad příště ;-)...

Dívky - děvčata jako favoritky do štafet rozhodně letos nenastupovaly, ale je pravdou, že jsme si tak trošku na jednu medaili někde vzadu v hlavě mysleli... Jasný favorit byl Plzeň, následovaný Kopřivnicí. Pak to bylo otevřené... a opravdu to tak probíhalo i v závodě. Kopřivnici nešťastně jak našim chlapcům na třetí předávce vypadl kolík. Naše děvčata běžela v nejrychlejším běhu a tam se více méně rozhodovalo o medailích... Děvčata všechny předávky zvládly bravůrně dle plánu. Podařilo se jím i přes 2x300m, které ve finále běžely Gabka a Melča běžet hodně rychly... nakonec to děvčatům ve složení Schneeberger, Válková Nina, Březná, Holšánová stačilo na vysněnou medaili. Děvčata si domů odvážely bronzové medaile za 3. místo!!! Moc gratulujeme!

 

Kompletní výsledky zde - https://online.atletika.cz/vysledky/41025/0/2

Fotogalerie zde - https://www.facebook.com/pg/atletikaporuba/photos/?tab=album&album_id=10157098271478364

Autor článku: Fiala Martin

 

 

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Úspěšné halové Mistrovství ČR žactva

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video