Úspěšný "moravský GIGANT" 2020 za námi

3.2.2020

Zoom gallery Mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů, dospělých se řadí svou úrovní v rámci české atletiky hned pod Mistrovství České republiky... Republika je pro tuto kategorii hned 14 dní po tomto mistrovství, takže se již zde ukazují občas moooc pěkné výsledky a osobáčky se to jen hemží, protože je to jedna z posledních možností, kde si vůbec zaběhnout limit pro účast na republikovém šampionátu. Ten se letos koná pro dorosty a juniory v Ostravě a "naší" hale již 15-16.2. 2020. Účastnit se samozřejmě budou také porubští atleti a atletky, takže budeme moc rádi, když je přijdete do haly podpořit a budete jím fandit. Kdo chce může si v hale i "pěkně zařvat" :-)... Každé pěkné, příjemné fandění bereme a naši svěřenci jsou za ně určitě rádi!

Na MMaS tzv. GIGANTU startovalo přes 1 000 závodníků napříč disciplínami a kategoriemi. Začínalo se v 10hod ráno a končilo kolem 19hod večer... už asi tušíte proč se tomu říká "gigant" :-). Zvlášť těžké je pro atlety se do tohoto procesu namotivovat... dáte jeden rozběh, čekáte 2hodiny, pak finále. Za např. 3-4hodiny další disciplína... je to těžké, ale je třeba se to naučit. Zvlášť ti atleti a atletky, kteří přecházejí ze staršího žactva do dorostu a jsou zde prvním rokem ve "velké" atletice :-)!

Tohoto MMaS se z našeho klubu účastnilo na 20 atletů/atletek. Na do nedávna pouze mládežnický klub, který předával atlety od dorostu do jiných klubů docela fajn změna :-)! Pro ty co to neví, kdo chce může u nás v klubu pokračovat do kdy bude mít chuť sportovat ;-). a atletice se věnovat - otevíráme brány všem zájemcům!!!

A jak se nám dařilo? Kdo se dostal do finálových "osmiček"?
Zoom gallery

Zajíček Adam
Adam je především chodec, který se před pár dny vrátil ze soustředění v Tatrách, takže nikdo asi moc nevěděl jak rychle se z únavy na soustředění oklepe :-), ale očividně mu to dlouho netrvalo :-).
2. místo - 3 000m - 9:17.82
4. místo - 1 500m - 4:17.26

Toová Klára
Klára začala den velmi "luxusně" a to novým velkým vylepšením na překážkách, kde je aktuálně 6 v ČR! I rozběh na hladkém sprintu byl pod 8s... ve finále se začala projevovat únava... asi nám chyběla trošku energie :-)...
3. místo - 60m překážek - 8.87s (rozběh PB 8.85s)
5. místo - 60m - 8.03s (rozběh 7.98s)

Fialová Dominika
Domča měla dnes asi svůj den... co individuální závod to nový osobák, ale s velkými zlepšeními jak na překážkách (o 0,13s), tak hladkém sprintu na 200m (o 0,40s), kde je nyní na 6.místě v ČR!!!
4. místo - 200m - 25.35s PB
5. místo - 60m překážek - 9.04s PB

Krchová Alžběta
Bětka se dnes konečně ve finále dostala pod 8 sekund a poprvé v životě tak běžela za 7.99s!
4. místo - 60m - 7.99s PB. V běhu na 200m se podařilo Bětce stlačit čas na 26.09 což je její nový halový osobáček a zároveň pěkné 7. místo na Moravě!

Hrbáč Tomáš
Tomáš je již dorostenec a jak víme překážky u dorostenců začínají být překážky :-). O to více těší tento nový velký osobáček, protože ani ve starším, ani v mladším žactvu nikdy překážky pod 9 sekund neběžel... ;-)!
6. místo - 60m překážek - 8.69s PB

Vantuchová Sabina
Sabča po vleklejších lehčích zdravotních potížích konečně může trénovat a postupně se to začíná projevovat i na výsledcích :-). Vypadá to, že se nám Sabča dostane na dorostenecké M ČR..., tak uvidíme.
6. místo - 400m - 62.50s

Fistrová Adéla
Aďa neustále bojuje s pokusem to zvládnout na M ČR v hale, které je za 2týdny. Uvidíme jestli jí to vyjde... musí se pokusit dostat cca o 1sekundu níže a mohlo by to vyjít. Držíme palce ;-)!
7. místo - 400m - 62.83s

Dokulilová Aneta
Anet konečně začíná běhat tak jak by běhat měla, jak to umí... začíná to vypadat dobře, jen teď udržet tréninkovou morálku :-)..., ale to ona moc dobře ví! Kousíček od osobáčku (chybělo 0,02s)
7. místo - 60m - 8.12s

Kovář Dan
Dan jede na velké vlně :-)... teď mu musí jenom sednout dráha, závod, ... a odletí to hodně vysoko... vše bylo jen setiny od nových osobáčků. Na 200m mu patří 5. místo v ČR!
1. místo - 200m - 22.11s
3. místo - 60m - 7.16s

Krupicová Lucie
Lucka je výborná dálkařka, výškařka, trojskokanka a to také na tomto Mistrovství Moravy a Slezska prokázala a posbírala "co šlo". Dvě disciplíny = dvě medaile a zajištěna účast na M ČR :-)!
2. místo - trojskok - 11.51
3. místo - dálka - 5.50 PB

Vlčková Tereza
Terka má účast na M ČR v podstatě jistou a tak se mohla soustředit jen na závod. Ve výšce atakovala svůj osobáček, který tentokrát vydržel!, ale třeba na M ČR... :-), člověk nikdy neví...
2. místo - výška - 1.64
5. místo - trojskok - 10.92

Matušková Natálie
Natce se dnes ve výšce moc nevedlo, ale i tak to vypadá na účest v M ČR právě v této disciplíně... uvidíme, zda to vyjde. Zato v trojskoku nový halový osobáček :-)!
4. místo - výška - 1.54
7. místo - trojskok - 10.54 PB

Hájková Ludmila
Lída podobně jako Domča výše šly stejné disciplíny a ubou byl průběh velice podobný. Malé zlepšení osobáčku po rozběhu překážek, ve finále mega zlepšení (o 0,33s) a výsledným časem si výrazně řekla o nominaci na M ČR. Byly i "slzičky" štěstí! Tak rychle tato juniorka nikdy neběžela!!! A tím nikdy je myšleno ani v žactvu či dorostu. Následně nabitá pozitivní energií posunula halový osobáček na 200m pod 27s :-).
5. místo - 60m překážek - 9.19s PB
5. místo - 200m - 26.58s

štafeta 4x200m
Pěkné překvapení na závěr ve složení štafety Matějková V., Petrová N., Zdražilová D., Vajdová K. děvčatům vše vyšlo a získaly titul mistryň Moravy a Slezska. Moc gratulujeme :-)!
1. místo - 4x200m dívky B - 1:52.56

 

Celý víkend od pátku nabitý skvělými výsledky našich atletů a atletek. Nespočet zlepšení, dobrá nálada a pevně věříme, že také chuť na sobě dále pracovat ;-)!

 

Na závěr jsme si pro Vás připravili asi 3 nejlepší výkony porubáků v rámci celého atletického víkendu! Kdybychom hlasovali subjektivně, tak jako překvapení by někteří mohli být smutní, překvapení proč tu jsou či nejsou.. a tak je zde v podstatě jediná legitimní možnost jak porovnat výsledky napříč disciplínami... a to tzv. "maďarské tabulky", které převádějí výkony na body... A tak jsme si s tím trošku hráli a výsledek toho vidíte níže ;-). Samozřejmě se dá namítat, že tabulky jsou stavěny na dospělé apod..., ale přípravku či mladší žactvo nechme stranou...

Zoom gallery

 

Všem atletům, ať už těm zmíněným nebo těm, kteří se v tomto výčtu neobjevili děkujeme za skvělou reprezentaci našeho atletického klubu a také gratulujeme ke krásným výsledkům! Také pevně věříme, že jste si toto mistrovství užili :-).

 

Kompletní výsledky zde - https://online.atletika.cz/vysledky/41396

Fotogalerie zde - https://www.facebook.com/pg/atletikaporuba/photos/?tab=album&album_id=10157022627408364

Fiala Martin, Válka Ivan

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Úspěšný "moravský GIGANT" 2020 za námi

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video