Výsledky soutěže družstev mladšího žactva 2016

3.10.2016

Zoom galleryNež se podíváme za víkendovým finále Mistrovství Moravy a Slezska družstev mladšího žactva ve Znojmě, tak se poohlédněme za celou soutěží!

Soutěž jako taková se skládá ze čtyř kol, kde první tři kola se konají v květnu a červnu (Třinec, Opava, Frýdek-Místek) a poslední kolo v září (Vítkovice). V letošním ročníku se dařilo jak našim chlapcům tak našim děvčatům! Z každého kraje postupují v chlapeckých i dívčích družstvech vždy pouze nejlepší dvě družstva do Moravského finále, kde soupeří s nejlepšími družstvy z kraje Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského.

Letos se podařilo z Moravskoslezského kraje postoupit jak našim chlapcům (z 2. místa), tak našim děvčatům (z 1. místa). Už tyto postupy je možné považovat za úspěch našeho mladšího žactva, které se utkalo s družstvy, které mají jednak daleko větší základny ze kterých by logicky měli být schopni postavit velice kvalitní týmy..., přesto naše družstva postoupily!! Asi je práce s našimi svěřenci na velice dobré úrovni a v těchto soutěžích se to poté projevuje....

Za postup na Mistrovství Moravy a Slezska patří našim mladším žákům a mladším žákyním ještě jednou velká gratulace!!!

Finále Moravy a Slezska se odehrávalo ve Znojmě na nově zrekonstruovaném stadionu, který vypadal velice pěkně. Počasí nám z počátku docela přálo, ale v průběhu se pomalu, ale jistě zhoršovalo, až došlo na průtrž mračen a silný déšť. Bohužel soutěž nebylo možné zastavit a tak se i za deště naše mladší žactvo pralo o výsledky, každý bodík, každý centimetr či setinku :-)! 

Chlapci se drželi v průběžném bodování během soutěže na 5 či 6 místě a po štafetách bylo jasno, že chlapci soutěž zvládli na velice pěkném 6. místě. Chlapcům děkujeme za výkony, které ve finále předvedli!

Děvčata již od začátku soutěže věděly, že jsou citelně oslabeny o dvě kamarádky, které byly v průběžném bodování družstev do té doby na 1 a 3 místě, bohužel s námi nemohly na toto finále odjet. A možná právě i díky tomu se děvčata opravdu zmobilizovaly a předvedly vynikající výkony díky kterým po prvním hlášení průběžných výsledků byly na 3. místě! V dalším hlášení byly na místě čtvrtém a na třetí Zlín jim chybělo pár bodíků :-)! Po závěrečných disciplínách (dálka, koule, štafety) se sečetly kompletní výsledky a děvčata se sice před Zlín dostaly, ale i tak je ve finále od medailové pozice dělilo pouze 10bodů!!! Děvčata získala skvělé 4. místo a patří jim obrovská gratulace!

Na výsledky je potřeba se podívat také ještě jinými pohledy, aby se výsledky mohly opravdu docenit jak se patří :-).Jedním z těch pohledů je, že Morava a Slezsko má cca 170 registrovaných atletických oddílů a naši chlapci byli z těchto 170 oddílů na celkovém 6. místě a děvčata na 4. místě!!!!

Tabulka chlapci

1.Atletický klub Olomouc z.s.169,5
2.AC Moravská Slavia Brno99
3.TJ Jiskra Otrokovice84
4.TJ Sokol Opava74
5.BYAC Brno70,5
6. Atletika Poruba z.s. 66
7.AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště27
8.AC Prostějov26

Tabulka dívky

1.JAC Brno123
2.Atletický klub Olomouc z.s.121
3.SSK Vítkovice97,5
4. Atletika Poruba z.s. 87,5
5.Atletický klub Zlín, z.s.76,5
6.AC Slovácká Slávia Uh.Hradiště31
7.AC Prostějov23,5
8.BřeclavDNS

Kompletní výsledky finálového kola zde - http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=27441&stats=2

Fotogalerie kola zde - https://www.facebook.com/357038008363/photos/?tab=album&album_id=10153983750258364

A jak dopadla soutěž o nejlepšího bodovače soutěže děvčat a chlapců???

Krchová Alžběta a Krčmář Marek

jsou vítězi ceny o speciální dort!!! Gratulujeme :-)

a tabulka bodovačů družstev je k dispozici zde

Zoom gallery

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Výsledky soutěže družstev mladšího žactva 2016

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video