Z Ostravy přes Lanzarote až do Kolumbie

12.1.2015

Dlouhá a trnitá cesta čeká v letošní atletické sezóně na porubskou oštěpařku Nikol Tabáčkovou. Dorostenecká mistryně republiky a česká rekordmanka by ráda prorazila i na světové scéně. Pokud splní limit IAAF čeká ji v červenci Mistrovství světa v Kolumijském Cali v jižní Americe. Svou pouť za světovým úspěchem Nikola odstartovala v prosinci na přípravném kempu na Lanzarote na Kanárských ostrovech.

Zoom gallery

Pro start namáhavé přípravy před MS jsme vybrali tréninkový kemp s nejlepší oštěpařskou skupinou světa, se skupinou Jana Železného. Není nic lepšího než učit se od mistrů a příprava ve společnosti Báry Špotákové, Víti Veselého, Petra Frydrycha či Jakuba Vadlejcha je určitě nejvíc. Ani nevadilo, že Nikol byla z takové ikony jakou je Jan Železný většinou úplně mimo :-)

Zoom gallery

14 denní kemp probíhal ve středisku La Santa na sopečném ostrově Lanzarote na Kanárských ostrovech, kde jsou pro oštěpaře výborné tréninkové podmínky. Za to, že jsme mohli absolvovat takto kvalitní a finančně náročnou přípravu, jsme vděční zejména našim sponzorům a také podpoře Centra individuálních sportů Ostrava.

Zoom gallery

Tréninkový kemp proběhl výborně co se týče tréninků, zdravotního stavu či technické přípravy, takže věříme v úspěšnou sezónu 2015. Hlavní náplní kempu byla zejména technická příprava a házení což je v prosinci v Ostravě nemožné.

Zoom gallery

Věříme, že Nikolu budou následovat další porubáci a porubačky v cestě za mezinárodními atletickými úspěchy. Ikdyž asi můžeme otevřeně sdělit: "Čeká vás hlavně tvrdá tréninková práce s nejistým výsledkem :-) "

Tak nám držet palce ať oštěp létá daleko a sezóna se vydaří !

Stanislav Šuška a Nikol Tabáčková

Zoom gallery

Atletika Poruba > Klub > Aktuality > Z Ostravy přes Lanzarote až do Kolumbie

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video