Domů

27.3.2019 Porubský běžecký pohár 2019 je minulostí

Čtvrtým závodem u porubského rybníka pod zámkem skončil v úterý 26.3. letošní ročník Porubského běžeckého poháru. Na startu se sešlo 125 závodníků a kromě tradičních medailí za umístění v závodě byly rozdány i poháry za celkové umístění v seriálu PBP 2019. Počasí bylo velmi chladné, ale slunečné a tak věříme, že si závodníci pěkný běžecký ukruh kolem rybníka užili. Celkem se na startu PBP objevilo 515 dětí !! Tešíme se na vás zase v lednu 2020 pro dalším ročníku PBP. více

25.3.2019 Krajský vrhačský pohár 2019 proběhl v neděli v Porubě

V neděli 24.března jsme pořádali na našem Vrhačském areálu Krajský vrhačský pohár mládeže 2019. Na startu se sešlo 89 závodníků z 10 klubů včetně porubských atletů. Počasí nám přálo a tak byly k vidění i výborné výkony a osobní rekordy. Kompletní výsledky jsou již na webu ČAS. Druhý závod proběhne 1.června v Třinci.

Výborně připravený vrhačský areál byl svědkem perfektního ostrého vstupu do letní atletické sezóny dlouhých hodů. Již minulý týden jsme pořádali úvodní - Jarní házení Ostrava 2019, kde se sešlo nebývalých 64 závodníků. V neděli jsme se přiblížili stovce mladých vrhačů a vrhaček a nechyběli ani porubáci (ikdyž určitě v menším počtu něž bychom si přáli). více

20.3.2019 ATLET MĚSÍCE - ÚNOR 2019

V aktualitě přinášíme dalšího vítěze naší tradiční ankety - Atlet měsíce roku 2019. Tentokrát je na řadě únor, kdy vrcholila halová sezóna. Na pořadu byly republikové šampionáty chodců, vícebojařů, dorostu a juniorů. Kdo se tedy stal vítězem ankety v únoru? více

14.3.2019 Výběrový tréninkový kemp v Itálii 2019

Pomalu se blíží náš výběrový tréninkový kemp pro talentovanou mládež Atletika Poruba v italském San Benedettu. Odjíždíme v pátek 29.března autobusem z Poruby a nominováno bylo 44 atletů a atletek našeho klubu. Návrat bude v neděli 7.dubna. více

11.3.2019 Jarní házení v neděli 17.března v Porubě

V neděli 17.března startujeme ve Vrhačském areálu Ostrava v Martinově sezónu dlouhých hodů 2019. Tradiční jarní házení letos nabídne hod kladivem, hod oštěpem a hod diskem. Začínáme v 11:00 hod. Přihlášky přes web a prezentace na místě od 10:00 v závodní kanceláři. více

4.3.2019 Mistrovství ČR žactva 2019

O víkendu 2-3. 3. se v ostravské atletické hale konalo Mistrovství České republiky žactva. Je třeba si říct hned na začátek, že už jen účast na takových závodech je obrovským úspěchem každého atleta, který se zde dostane! Atletiku dělá obrovské množství dětí v celé republice. Dá se říci, že atletika má jednu z největších členských základen mezi všemi sporty (bavíme se zde o desítkách tisíc dětí), pokud ne největší. A proto jen samotná účast na M ČR je vynikající! Pro ty méně znalé - M ČR v hale se může účastnit v bězích na 60m až 800m pouze 24 nejlepších v celé ČR podle tabulek, v bězích na 1 500, 3 000m a všech technických disciplínách (výška, dálka, koule, tyč) dokonce pouze 18 nejlepších z tabulek.

Za náš klub se na toto republikové finále kvalifikovalo celkem 10 atletů a atletek v individuálních disciplínách a to:
- Bártová Daniela, Dokulilová Aneta, Fialová Dominika, Homolková Valentýna, Kuzník Vojtěch, Schneeberger Melanie, Teslík Maxim, Toová Klára, Vantuchová Sabina, Válková Nina
Pro štafety je dále doplnili:
- Fistrová Adéla, Milata Vojtěch, Zach Matyáš, Zdražilová Denisa

Finální výsledky jsou uvedeny zde v tabulce:


A nyní si napíšeme něco o tom jak se dařilo všem v závodu jednotlivců a jak našim štafetám :-). A asi začneme největším úspěchem a to štafetami!

V hale se běhají štafety na 4x200m a náš klub se rozhodl postavit dvě dívčí a jednu chlapeckou štafetu.

Štafeta A - Dokulilová, Válková, Toová, Fialová
V případě dívčích štafet jsme na tomto mistrovství byli se štafetou A považováni za velkého favorita finále, protože 9.2. 2019 děvčata překonaly český rekord časem 1:44.96 a tak si na nás očividně některé kluby chtěly "zgustnout" a vytáhnout se, dle zákulisních informací... jak to tak někdy bývá :-). Pro děvčata role favoritek ve štafetách není vůbec neznámá. Děvčata jsou v různých štafetách a složení členek jednotlivých štafet jak venku tak v hale již několik let medailové, jsou několikanásobnými mistryněmi kraje, moravy, medailistky M ČR, ale i tak byla před samotným startem na děvčatech viditelná nervozita, věříme, že to byla ta zdravá ;-). Děvčata byla nasazena do prvního finálového běhu a páté dráhy. Víte co? Nebudeme o tom více psát :-)... prostě se podívejte a názor si udělejte sami - https://youtu.be/NcdeSpv5OQI!!! Děvčatům moc gratulujeme k fantastickému výkonu a zápisu do historických tabulek České republiky!

Štafeta B - Zdražilová, Schneeberger, Vantuchová, Fistrová
Děvčata z B štafety nepřijely na závody jen "do počtu" jak by se mohlo někomu zdát. Ve svém skvělém a bojovném představení to dokázaly! Děvčatům se podařilo zaběhnout opravdu výborný čas 1:47.53 a svůj druhý rozběh vyhrály! Když pomineme výše uvedené výkony A štafety, tak výkon této štafety byl jen 0.20s od starého klubového rekordu! Výborné 7. místo z celkového počtu neuvěřitelných 32 štafet! A navíc pouhých 0,58s od medaile, moc nechybělo...!!! Opravdu výborná práce této štafety! Moc gratulujeme!

Štafeta A - Teslík Maxim, Kuzník Vojtěch, Milata Vojtěch, Zach Matyáš
Chlapi nešli do závodu s medailovými ambicemi, ale zaběhnout co nejlepší čas a pokusit se o překvapení. A překvapení se konalo! Chlapi dokázali ve svém běhu zaběhnout výborný výkon 1:40.80. Tento výborný výkon štafety znamenal umístění v TOP10 a to celkové 9.místo a nový klubový rekord žáků!! Moc všem gratulujeme za výbornou práci!

JEDNOTLIVCI
Byť to našim atletům letos v individuálních disciplínách "necinkalo", nelze říci, že by tento šampionát byl z pohledu individuálních umístění neúspěšný. Svědčí o tom 7 individuálních umístění v TOP10 plus 3 štafet v TOP10 a to je hodně velký úspěch v takové konkurenci!

Bártová Daniela
Danča do letošní halové sezony kombinovala sprinty a vrhy. Od halové sezony 2019 se rozhodla více věnovat vrhům, ale na sprinty také ještě úplně nezanevřela... Přesun k vrhačským tréninkům se Danči jistě vyplatil! V průběhu soutěže koulařek na M ČR se Danča v prvních třech pokusech trošku trápila a hledala. Do 8 členného finále se dostala na posledním 8. místě o pouhý 1cm..., ale v dalších 3 finálových pokusech to již byla "naše" Danča! V novém osobním rekordu 11.32m se Danča umístila na skvělém 4. místě. Což je nejlepší individuální výkon porubáků na tomto mistrovství!!! Velká gratulace Danči a její trenérce vrhů Romči Gromanové k předvedenému výkonu!

Dokulilová Aneta
U Anet to byl sobotní příběh plný "smůly"... i když 2x 9 místo na M ČR asi smůla není, ale pojďme si to trošku popsat. Anet startovala nejdříve na 60m př. Start a první tři překážky v pořádku, čtvrtá a pátá větší chyby a čas 9.25s. To znamenalo dělené osmé místo, protože další dívka měla na tisícinu totožný čas!!! A tak došlo na losování - rozumějte kámen/nůžky/papír. Anet prohrála :-(... a přišla o postup do finále překážek. A tak hodně smutná a vykolejená se vydala na rozběhy 60m. Zde Anet běžela opravdu výborně od startu a v novém výborném osobním rekordu 8.06s se mohla radovat. Bohužel po doběhu všech rozběhů zjistila, že je opět na 9. místě o 0,01s, takže opět postup do finále nevyšel :-(... V neděli Anet dorazila již v dobré náladě a pomohla děvčatům k českému rekordu ve štafetě :-)... a titulu Mistryň ČR. Velké gratulace Anet ke skvělým výkonům na M ČR!!!

Fialová Dominika
U Domči jde zase úplně o jiný příběh :-). Domča byla na přelomu prosince a ledna cca 3-4týdny zdravotně indisponována a v teplotách úplně mimo tréninky... a tak bojovala do posledních dní o účast na 60m př a 150m, aby se vůbec na M ČR dostala. Forma prostě ještě nebyla... Nemoc jí sebrala hodně z dynamiky, rychlosti, váhy apod... a trvalo opravdu hodně dlouho než se to vrátilo alespoň do prosincové výkonnosti... přesněji řečeno, až cca 10dní před M ČR, ale na překážkách to již na účast nestačilo (1. náhradnice). V neděli startovala s časem 19.73s jako osobním rekordem jako 17tá nejrychlejší v druhém rozběhu. A je třeba říci, že tak jak svůj rozběh začala, se mají běhy na 150m rozbíhat... na první rovince doběhla stejně i mnohem rychlejší děvčata (dle osobáčků) a po výběhu ze zatáčky byla na skvělém druhém místě a to udržela až do konce. Bylo z toho zlepšení osobního rekordu o velkých 0,33s na skvělých 19.40s. Celkově účast v TOP10 na vynikajícím 9.místě. Zároveň skvělý výkon v rekordní štafetě! Velká gratulace Domči ke skvělým výkonům na M ČR!!!

Homolková Valentýna
Valča se na M ČR nominovala s výkonem 5.15m v disciplíně skok daleký jako celkově 16tá z 18ti atletek. Valči se závod nevyrařil úplně podle jejich představ a s výkonem 4.96m při již "pravidelném" překonávání 5metrové hranice nebyla moc spokojená. Proč se to nejspíše událo tušíme a řekli jsme si to :-). Valča získala další obrovské nové zkušenosti, které jsou popravdě k nezaplacení. Jinak než na tak velkých akcích není šance je získat. Valča se přesto posunula oproti startovní listině a skončila na velice pěkném 15. místě. Valčo nic si z toho nedělej ;-), a moc gratulujeme k účasti na M ČR a děkujeme za reprezentaci našeho klubu!

Kuzník Vojtěch
Vojta se na M ČR dokázal dostat na dvě disciplíny, kterými byly 150m a 300m. Větší šanci na výborné umístění měl Vojta v běhu na 300m. Svůj běh rozběhl opravdu výborně, skvělá práce do 220-240m... poté již bohužel začal Vojta tuhnout, ale nevzdal to a úžasně bojoval až do konce! Byl z toho čas 39.27s, jen o 0,06s za svým osobním rekordem, takže opravdu výborná práce a maximální nasazení! Celkově to pro Vojtu znamenalo výborné 9. místo. Další den v rozběhu na 150m Vojta ten svůj běh zvládl fantasticky v novém osobním rekordu 18.02. Je to zlepšení o obrovských 0,39s! Vojta díky tomuto výkonu oproti startovním listinám, kde figuroval na 21.místě skončil celkově na 12.místě! Pokud se někdy Vojtovi podaří skloubit delší období tréninku bez pauzy kvůli zdraví, škole apod... tak se můžeme dočkat ještě hodně velkých věcí... Zároveň byl Vojta členem štafety chlapců, která zaběhla klubový rekord. Velká gratulace Vojtovi ke skvělým výkonům na M ČR!!!

Schneeberger Melanie
Melča na tom v letošní halové sezoně byla trošku podobně jako Domča... jen v případě Melči se při krajském mistrovství z počátku ledna ozvalo svalové zranění a noha se dala relativně dokupy až cca 10-14dní před startem M ČR. Naštěstí měla Melča velice kvalitní výkon na 300m již z prosince a tak se na M ČR kvalifikovala. V případě Melči jsme o žádném výsledku ani neuvažovali, vzhledem k tomu, jak moc trénovala. Teda spíše netrénovala :-), protože jí to prostě noha neumožňovala. O to větší překvapení nás čekalo po doběhnutí jejího rozběhu na 300m, ve kterém si Melča vytvořila nový osobní rekord časem 42.62s. Je to zlepšení osobáčku o výborných 0,36s! Pro Melču to znamenalo celkově výborné 10. místo, navíc je prvním rokem starší žákyně, takže ještě příští rok :-). Zároveň se Melča podílela na 7.místě B štafety děvčat. Velká gratulace Melči ke skvělým výkonům na M ČR!!!

Teslík Maxim
Max měl pár dní před M ČR menší zdravotní potíže (teploty apod..) a tak se nedalo předpokládat, nějaké zásadní zlepšení jeho halového maxima. V běhu na 300m bylo vidět, že šel opravdu na doraz, ale nohy mu prostě nejely tak jak by měly. Nemoc se trošku projevila a byl z toho výsledný čas 41.08s což vzhledem k okolnostem není vůbec špatný výkon. V celkovém pořadí tedy 22.místo. Navíc se Max podílel se štafetou chlapců na novém klubovém rekordu! Velká gratulace Maxi k výborným výkonům na M ČR!!! více

Stránkování

 

 

NÁBOR nových členů

Partner
Partner
Partner
Partner

                  

Weby

Přípravka Poruba

Atletický klub Poruba

Klubový kalendář

Video