ATLETIKA PORUBA slaví 50 let !

Atletika Poruba letos slaví 50 let. Znovu založena byla v roce 1973 jako TJ VOKD Poruba, tedy 10 let poté, co skončil jen pár let fungující klub, který vznikl v roce 1958, kdy se začala rozvíjet porubská sídliště.

V roce 1973 došlo k založení nového atletického klubu pod hlavičkou TJ VOKD Poruba. Prvním předsedou klubnu byl Šlechtislav Duda. V rámci rozvoje klubu byly v roce 1977 zřízeny sportovní atletické třídy při ZŠ Fučíkova 832 v Porubě (dnes ZŠ Porubská 832), které se staly stěžejním pro velmi úspěšnou činnost sportovního střediska Českého atletického svazu. V termínu 1.-2.7.1978 se na porubském stadioně konalo Mistrovství ČSR žactva na dráze.

atletika_50.png

K 31.12.2007 došlo k ukončení činnosti atletického klubu pod hlavičkou TJ VOKD Poruba a přesun členské základny do nově založeného porubského atletického klubu. Od 1.1.2008 tedy došlo k osamostatnění atletického klubu pod názvem ATLETIKA PORUBA. Tímto byla nastartována nová, dynamická éra porubské atletiky, která klub zařadila mezi největší sportovní kluby v Ostravě okolí s velmi početnou členskou základnou a s výborným zázemím jak pro sportován í dětí a mládeže, tak i pro vrcholovou mládežnickou a dospělou atletiku. 

V posledních letech klub vytvořil Sportovní centrum mládeže s podporou Českého atletického svazu a velmi intenzivně spolupracuje se Sportovním gymnáziem Ostrava a Krajskou atletickou akademií Ostrava. V rámci rozvoje vrcholového sportu v Porubě spolupracujeme s Centrem sportu Ministerstva vnitra OLYMP a s Centrem individuálních sportů Ostrava.

fb příspěvek 2023.png

Náš rok oslav ATLETIKA PORUBA začne poslední listopadový den roku slavnostním večerem s vyhlášením ankety ATLET ROKU.